Deset z jedenácti podniků evropského šampionátu truckerů už výsledkové listiny zaplnilo, přesto o třetím místě celého seriálu rozhodne až ten úplně poslední, které stejně jako před rokem přivítá francouzské Le Mans.

Jisté je jedno o titul si to rozdá suverénní dvojice Hahn Albacete.

Za německo španělskými šíbry však na kořist čekají i čeští piloti. K pomyslnému bronzu má zatím nejblíže momentálně třetí Adam Lacko z židovické stáje MKR Technology, v závětří na teoretickou naději číhá i dvojnásobný evropský šampion a nyní zatím pátý David Vršecký z další ambiciózní severočeské stáje roudnické Buggyry!

Ve hře je ještě 60 bodů. Na slavném okruhu v Le Mans to bude drama, závody jen a pouze pro silné povahy!

Přestože závodní víkend v Jaramě nedopadl ani zdaleka podle představ managementu Buggyry, podle týmového manažera Jana Kalivody panuje v týmu před posledním vystoupením v této sezoně pohoda. „Jsme dost zkušení na to, abychom se dokázali s výsledkovým výpadkem vyrovnat. Všichni odvedli výkon na hraně maxima, bohužel někdy stojí propadák minimálně stejně sil, úsilí a financí než některá vítězství. Ale tak už to chodí."

„Je jasné, že o třetí místo bude boj do posledního závodu, všechno je otevřené," prohlásil Adam Lacko, hvězda MKR Technology.

A další zpráva z roudnické stáje zní v Le Mans bude vedle jedničky Vršeckého plně vytížena i druhá Buggyra, ve které pojede ruský jezdec Jurij Jegorov. Majitel týmu Red Ice se předtím představil na Nürburgringu a ve Smolensku. „Jak vidno, je o Buggyru zájem. Druhé auto absolvovalo prakticky polovinu sezony. Na rozhodování o jezdeckém obsazení pro příští rok je ale dost času," potvrdil manažer Kalivoda.

A pozor! Jak ukazuje výsledková listina, bude Le Mans svědkem zajímavého souboje mezi bývalými stájovými kolegy Vršeckým a Bösigerem. Na rozdíl od sezony 2008 se ovšem nebude bojovat o titul, ale o páté místo. „Když se posadíte do kabiny a vyrazíte na okruh, je vám v té chvíli úplně jedno, jestli jedete o první, páté nebo sedmnácté místo. Už se na Markuse těším," dodal Vršecký.