Grand Prix je o prověrkou před kvalifikací na olympijské hry 2024 v Paříži. "Kvalifikace se koná příští měsíc v Polsku, minimálně pro evropské účastníky půjde o velký test formy. I proto můžu říct, že je letošní startovka opravdu našlapaná," řekl Žáček a přepočítával přesné počty aktérů. Na sever Čech dorazí výpravy z 18 zemí světa, muži i ženy, celkem 160 borců.

V úterý se do Ústí nad Labem přesunou obě české reprezentace. Muži se chystali na kempu v Německu, ženy měly soustředění na Mělníku. Obsadí všechny kategorie.

"Budou k vidění všechny olympijské váhy - muži jich mají sedm, ženy šest. Fanoušci boxu se mají na co těšit. Ve čtvrtek a pátek se budou vyřazovací boje konat na dva ringy, aby se vše vůbec stihlo, semifinále a finále proběhne v jednom."

Podruhé v historii, stejně jako loni, se Velká cena uskuteční v ústeckém Domu kultury. Tradičně nejvíce sledovaný finálový blok začne v neděli v 17.00.

Účast už dříve potvrdili například ukrajinský mistr světa a Evropy nebo druhý z OH v Tokiu 2020 Oleksandr Khyzhniak nebo olympijská vítězka ze stejného roku a trojnásobná mistryně světa Kellie Harringtonová z Irska.