Druhý skončil Michal Dudek z AMK Slaný a třetí populární německý jezdec Ronny Weiss, vítěz 18. ročníku Memoriálu z roku 2009.

Dopolední program na stadionu v Chabařovicích patřil nejmladší závodnické generaci. Na pořadu byl další závod mistrovství České republiky juniorů kategorie do 125 ccm na krátké dráze. V zajímavém závodě na velmi dobře připravené dráze nebylo nouze ani o dramatické situace.

V základní části rozjížděk si nejlépe vedl chabařovický Filip Šifalda, který měl však ve finále v první jízdě pád a i když nastoupil do restartu, tak dojel až třetí. Na nejvyšší stupínek nakonec vystoupil J. Novák z AMK Zlatá přilba Pardubice, který získal celkově 17 bodů. Následoval chabařovický Adam Fencl a třetí stupínek vybojoval Filip Šifalda (oba 14 bodů).

Odpoledne pak již patřilo 22. ročníku Memoriálu Jiřího Hurycha. Mezi největší adepty na vítězství patřil bezesporu Zdeněk Holub z Olympu Praha, který byl loni druhý, dále Němec Ronny Weis a polský jezdec Marcin Sekula. Několik jezdců včetně trojnásobného vítěze Memoriálu Filipa Šitery se nakonec ze závodu odhlásilo.

Velkým lákadlem pro diváky byla v neposlední řadě i jediná zástupkyně něžného pohlaví mezi plošináři, liberecká Michaela. Krupičková. Ta se také stala hned v úvodu závodu, po symbolickém startu a vzpomínce na J. Hurycha, na řadu minut středem pozornosti. V závěru první rozjížďky nezvládla svůj stroj a poroučela se do bariéry. Skončila v péči lékaře a byla převezena na kontrolu do ústecké nemocnice. Vše ale dopadlo dobře a nakonec se Michaela objevila znovu na stadionu, s poraněnou rukou však pouze v roli diváka.

Favorit závodu Zdeněk Holub vyhrál úvodní dvě jízdy, i v sedmé pak perfektně odstartoval i na polského Sekulu. Nakonec však zadřel motor a bylo po naději na vítězství. To nakonec urval právě Polák Sekula, o jehož triumfu rozhodla vzájemná rozjížďka s Michalem Dudkem, ve které byl úspěšnější Polák.

Pořadí Memoriálu: 1. M. Sekula (Polsko) 11 bodů, 2. M. Dudek (Slaný) 11 bodů, 3. R. Weiss (Německo) 10 bodů, 4. R. Čejka (Slaný) 9 bodů, 5. Z. Holub (Olymp) 8 bodů.

ZPRACOVAL LUBOMÍR HRSTKA