Po velmi úspěšných předchozích ročnících pořadatelé opět těžili ze zkušeností a připravili pro účastníky i nové podmínky.

Vynikající podmínky

„Kempu se letos zúčastnilo dvaatřicet žáků, osmnáct žen a dvanáct trenérů z České republiky a Slovenska," uvedl Vlastimil Pabián, předseda chabařovického Slovanu.

Účastníci měli k dispozici vynikající podmínky, sedm nohejbalových kurtů včetně umělé trávy, sportovní halu, koupaliště, kapacitu autokempu a celodenní stravu v jídelně Základní školy.

„Na přípravě sportovní náplně kempu se podíleli nohejbaloví odborníci v oblasti metodiky tréninku mládeže. Do vlastního tréninkového procesu se zapojili i předseda Komise reprezentace a trenér české reprezentace žen Jiří Šmejkal, asistent trenéra reprezentace Slovenska Richard Makara a aktivní hráči Jan Vanke, Jiří Doubrava, Ondřej Košatka, Ondřej Pachman a Michal Bertko. K nim se připojili i budoucí adepti na trénování mládeže, kteří současně absolvovali základní trenérský kurs licence D," prozradil Pabián.

Jedním z hlavních pořadatelů kempu byl prezident Českého nohejbalového svazu a zároveň prezident Evropské nohejbalové asociace EFTA Kamil Kleník.

Významné osobnosti

„V minulých ročnících jsme mohli v Chabařovicích přivítat Zdeňka Haníka, prezidenta a mládežnického metodika z volejbalu, Vladimíra Šmicera, bývalého reprezentanta a nyní manažera fotbalové reprezentace nebo Jana Železného, olympijského vítěze a nyní trenéra reprezentace atletiky. I letos došlo na velmi zajímavé setkání s významnými osobnostmi, tentokrát přímo z nohejbalového prostředí," povídal Vlastimil Pabián.

Pořadatelé si přáli, aby jim vyšlo počasí a všichni účastníci kempu zůstali zdraví. „To vše bylo v dostatečné míře splněno. Někdy bylo až přílišné vedro, pro náročnou sportovní přípravu přeci jen trochu nechtěné, ale zase si účastníci mohli poprvé užít nově otevřeného jezera Milada," pochvaloval si předseda chabařovického oddílu a na závěr poděkoval partnerům:

„Bez podpory města a sponzorů by nebylo možné takovou akci uspořádat. Snad se finanční prostředky najdou i v příštích letech, chabařovický nohejbalový oddíl je připraven kemp opakovat," uzavřel Vlastimil Pabián.