Pohodová atmosféra, skvělé počasí a 627 běžců na startu Milada Run, tradičního závodu nedaleko Chabařovic. Přesně tak vyvrcholil nový seriál Milada Tour.

Ten završil třídílnou ságu, do které patřily také zimní Winter run a květnový Cyklozávod, vše v okolí známého ústeckého jezera. „S prvním rokem seriálu jsme velice spokojeni. Až na pár maličkostí se nám vydařilo úplně všechno. Vycházelo počasí, účast v závodech předčila naše očekávání, a co je hlavní, rozhýbali jsme stovky lidí,“ pochvaloval si ředitel Milada Tour Michal Neustupa.

Závodilo se tradičně v několika kategoriích, tu nejdelší, půlmaratonskou, ovládli Zbyněk Kudrna a Jarmila Sobecká. Na deseti kilometrech obhájili loňská prvenství Petr Zuda a Zuzana Rusínová, pětikilometrový úsek patřil Filipu Drážďanskému a Evě Slavíkové.

Parkur na Bukově.
FOTO: Na skokových závodech zaujala mladičká Viktorie a zkušený Jan

Mimo závody se mohli účastníci bavit také u doprovodných akcí. Velkým lákadlem byla autogramiáda mistrů světa a olympioniků, kajakáře Josefa Dostála a boxera Lukáše Konečného. Své podpisy rozdávala také kráska z ringu Fabiana Bytyqi. „Byl jsem překvapený nejen velkou účastí, ale i nádherným okolím kolem jezera,“ hodnotil Dostál. „Je tu vážně moc krásně, lidé se bavili a já si celou akci náramně užil.“

Kromě nich nechyběly na akci ani další známé persony, závod svou účastí ozdobila také primátorka města Věra Nechybová, náměstek hejtmana Ústeckého kraje Stanislav Rybák či handicapovaný ústecký plavec Miroslav Smrčka. Ten dostal také dar v podobě 30 tisíc korun na svou další plaveckou přípravu.

„Bylo zajímavé sledovat, jak se před každou z našich akcí jezero Milada plní lidmi, kteří chodili trénovat. Velké poděkování patří všem dobrovolníkům, partnerům, organizacím a spolkům, kteří nám významně pomáhali a vzali si závody na Miladě za své,“ dodal po závodě, který uzavřel celý seriál Neustupa.

Celkem se do všech tří závodů seriálu přihlásilo přes 1 500 sportovců, historicky prvními vítězi Milada Tour se stali Lukáš Eliáš a Jana Nováková. Týmovou soutěž jasně ovládl tým Kabrňáků.

Třetí ročník charitativního fotbalového turnaje pro školačku Marušku Procházkovou.
FOTO, VIDEO: Dobročinný turnaj vydělal postižené školačce přes 94 tisíc