Jeho tým vyhrál 4:1, což byl důvod ke krátkému rozhovoru.

Bydlíte v Ústí a trénujete v Praze mužstvo HC Kert Park Praha, která vyhrálo extraligu. Jak si to časově zvládáte?
Musím, hokejbal mám pod kůží. Trochu bych opravil fakta. Nejsem hlavní trenér, ale asistent trenéra. Jinak ale jsem v Praze moc spokojený. Trénujeme třikrát v týdnu, pondělí, středa, pátek. Já dojíždím na dva tréninky, zbytek má na triku David Kuna. Na soupisce máme pětadvacet hokejbalistů, každý s nich je sportovní osobnost, nemám problém s komunikací, je to prostě radost podílet se na přípravě takového mužstva.

Viděl jsem celé utkání, mužstvo hrálo dobře. Dokonce jsem poprvé zaregistroval technický gól. Jak k tomu došlo?
Za stavu 3:1 odvolala před koncem Elba brankáře. Náš hráč Tomáš Wrobel získal míček na polovině soupeře a bránící hráč posunul úmyslně branku. Klasika, přesně podle výkladu pravidel následoval technický gól.

Chcete obhájit titul?
Samozřejmě. Mužstvo jsme posílili o tři hráče. Z Jihlavy přišel Petr Daňko, z Ústí Ondřej Poláček, skvělý je i juniorský reprezentant Dalimil Zvonek. Jsme teprve na začátku soutěže, ale kluci se bezvadně sehrávají. Pokud se nám budou vyhýbat zranění, tak se moc těším na play off.

Milan Jelen hrál hokejbal od svých devíti let, trénoval v Mostě, v Ústí i v Praze. Osmnáctileté reprezentanty dovedl k titulu Mistrů Evropy, reprezentační šestnáctka byla pod jeho vedením stříbrná na MS. V loňském roce zvedal nad hlavu pohár pro vítěze extraligy.