„Vstup do soutěže nám nevyšel," přiznává Miroslav Přikryl, šéf klubu. „Některé zápasy jsme vůbec nezvládli. Několik bodů jsme ztratili vlastní nezkušeností a vlastními chybami, než že by byl soupeř až tak výrazně lepší," přemítá Přikryl. „Měli jsme i smůlu na zranění, Američan nehrál tři zápasy a brazilská naděje se nepotvrdila. Nevyšlo to podle představ…"

Jak se vyvíjí situace okolo brazilského juniorského reprezentanta Zé, který nesplnil vaše očekávání?
V pondělí už odcestoval domů do Brazílie. Neviděli jsme jeho budoucnost v našem týmu, v kolektivu, ani herně a proto jsme se to rozhodli vyřešit tímto způsobem.

Další problém nastal se zraněním smečaře Salona. Jak moc je to s ním vážné?
Kuba nám chtěl pomoct a proti Benátkám nám pomohl, protože byl nejlepším hráčem, ale bohužel se mu s věkem obnovují zranění a v nejbližší době ho čeká operace lokte. Já jen doufám, že jeho rekonvalescence nebude zdlouhavá a kolem Vánoc už bude moct nastoupit a pomoct nám v důležitých zápasech.

Jeho absence je velkým zásahem do týmu, že?
Je to pro nás velká komplikace. Počítali jsme s tím, že jeho zkušenosti a klid ve hře pomůžou usměrnit jak české mladíky, tak i zahraniční hráče. Doufám, že se Kuba rychle vrátí.

V sobotu vás čeká důležitý mač na půdě ČZU (18.00)…
Pokud nechceme ztratit kontakt s desátým místem, tak bychom měli bodovat. Pro nás to bude hodně velký signál, jestli dokážeme udržet naději na play off, nebo se odsoudíme k boji o baráž. Hraje se jen dvoukolově a jakýkoliv bodový odstup se špatně dohání. Dnes zajíždíme k utkání 3. kola poháru na Odolku (17.30), to pro nás bude test před ligou a zároveň chceme zkonsolidovat sestavu po těch smolných událostech.

Uvažujete ještě o nějakém posílení kádru?
S trenérem Bromem to řešíme každý den, ale naše finanční možnosti nejsou tak disponibilní a nabídka kvalitních hráčů je takřka nulová. Někteří hráči by tu byli, ale pro nás jsou finančně nedostupní.