Černý kůň volejbalové extraligy, tedy SKV Ústí nad Labem, se po těžké prověrce v podobě prohraného sobotního derby v Liberci (1:3) chystá na sérii bojů proti tuzemské elitě. Svěřenci trenéra Jakuba Salona postupně narazí na Karlovarsko, Příbram, Kladno a České Budějovice!

„Pořád se dívám na rozlosování, které pro nás bylo hodně příznivé, měli jsme soupeře, kteří loni byli pod námi nebo kolem nás. Chtěli jsme bodovat a podle mého cítění jsme získali maximum,“ řekl v rozhovoru pro Deník manažer čtvrtého celku tabulky Miroslav Přikryl.

Splnilo derby v Liberci vaše očekávání?
Do Liberce jsme nejeli v roli favorita, někdo nás tak pasoval, ale my jsme nebyli. Chtěli jsme bodovat a předvést kvalitní výkony, které předvádíme na domácí palubovce. A to se nám moc nepovedlo.

Proč?
Výkon jednotlivců ani týmu nebyl tak dominantní, Liberec byl na nás extrémně dobře připraven. Dukla se vždy rozjíždí pomaleji, ale hrála důsledně takticky a v tom nás o třídu přehrála. Soupeř měl naše slabiny přečtené a využil je. My jsme byli nachystaní taky, ale nedokázali jsme záměr na palubovce realizovat. Příklad? Jejich servis směřoval do míst, kde my máme problém s příjmem a dokázali nás eliminovat. My měli podobný záměr, avšak nedokázali jsme danou zónu trefovat.

Utkání 6. kola volejbalové UNIQA Extraligy se odehrálo 3. listopadu v Liberci. Utkaly se celky VK Dukla Liberec a SVK Ústí nad Labem.
FOTO: Ústí prohrálo volejbalové derby o krále severu Čech

A teď je před vámi těžká série…
Teď nás čekají soupeři, kteří byli v minulé sezoně v horní polovině tabulky. Nyní nás čeká Karlovarsko mistr, účastník Ligy mistrů a vedoucí tým soutěže. Jsme outsider. Jediné, co může hrát v náš prospěch, to je domácí prostředí a věrní diváci. Tím můžeme papírovou převahu soupeře narušit.

S jakým cílem do plejády konfrontací s favority jdete?
Čeká nás těžká série, ale v domácím prostředí chceme nějaké body posbírat. První je Karlovarsko. Co hráč, to pojem, reprezentant, já tam výraznou slabinu v kádru prostě nevidím. Mají možnost využít i lavičku, kde my máme problém v adekvátní náhradě. V sobotu v 17 hodin se pokusíme o první překvapení. Tým vnímá pozitivní vlnu a má chuť se s favoritem poprat. V tom je naše naděje, třebaže o kvalitě Karlovarska dobře víme…