Pozici krále regionu potvrdil favorit, jeho trenér Michal Nekola si vážil tříbodové výhry i potvrzení formy z utkání Ligy mistrů proti polskému Rzeszówu.

„Není jednoduché se zkoncentrovat. Dva sety jsme byli lepší, od třetího nám odešel servis, dostali jsme Ústí do hry, takže jsem rád, že jsme získali tři body," přiznal liberecký kouč Michal Nekola.

„Dva sety nás domácí válcovali, jak se na účastníka Ligy mistrů sluší, ale pak trochu polevili, my jsme naopak zpřesnili příjem a zkvalitnili útok a dostali jsme se do euforie. Vhodným střídáním se jevil i zvrat v utkání, ale bohužel konec čtvrtého setu jsme opět nezvládli jak na příjmu podání, tak v útoku a chybami darovali tříbodové vítězství domácím," litoval manažer ústeckého SKV Miroslav Přikryl.

Liberec – Ústí n. L. 3:1 (18, 19, -24, 21)Nejvíce bodů: Kramár 21, Stolc 19, Staněk a Leikep po 10 – Boehm 22, Nadazdin 15, Nesvačil 10. Rozhodčí: Rychlík, Dušek. Čas: 105 minut. Diváků: 390. Liberec: Správka, Leikep, Kramar, Stolc, Staněk, Janouch, libero: Kopáček a Kunc. Střídali: Patucha, Galabov. Ústí: Hrdý, Nadazdin, Kohlmann, Boehm, Nesvačil, Tibitanzl, libero: Kořínek. Střídali: Ulč, Vodvárka, Šulava.