S rivalem z Litoměřic sehráli zajímavé utkání plné emocí, které se na stranu Ústí zlomilo až ve třetím dějství. Výběr Tomáše Jelínka soupeře zničil v poměru 89:73 především úspěšnou střelbou za tři body a precizní obranou.

Sázeli trojky

Hráči ve žlutých dresech se zaskvěli při střelbě zpoza perimetru, za čtyřicet minut nasázeli Litoměřicím patnáct trojek a položili tím základ jasnému vítězství, které jim otevřelo mistrovské dveře. A to již podesáté v historii týmu.

„Třetí hrací období pak definitivně rozhodlo zápas, když jsme hostům nasázeli sedm trojek z osmi pokusů," nechal se slyšet Tomáš Jelínek, který tým diriguje ze střídačky.

Tažení Slunety B na basketbalový vrchol provázela sezona, která přinesla jedinou porážku až ve finálové sérii. „Probíhalo to až nad očekávání dobře. V základní části jsme ani jednou nezaváhali, což je téměř zázrak, když si uvědomíme, že jsme k několika venkovním utkáním vyráželi v šesti nebo v sedmi hráčích," nechal se slyšet jeden z pilířů týmu Antonín Pištěcký.

Vyhrocené situace

Startem vyřazovací části se začalo ukazovat, že je nejvyšší krajská soutěž vyrovnaná a pomýšlet na úspěch mohou i týmy, které se neumístily na předních místech. „Už čtvrtfinále s Mostem nebylo snadné. V semifinále jsme narazili na družstvo Loun, které má ve svém středu skvělé hráče. Musím přiznat, že postup do finále nám sebral hodně sil," vyprávěl Pištěcký.

Finálové boje s Litoměřicemi rozdmýchaly emoce a nebyla nouze o vyhrocené situace.

„Naštěstí jsme dvakrát využili výhody domácího prostředí a zvítězili jsme 2:1 na zápasy. S patnácti proměněnými trojkami se dá jen těžko prohrát. V týmu máme skvělou partu, kterou by nám mohli jinde závidět. To, že je v Ústí desátý titul v řadě, je dáno především prací Tomáše Jelínka, který drží už léta tým pohromadě a stará se prakticky o vše. A oslava? Ta byla přímo úměrná desátému titulu," smál se Pištěcký.

Sluneta Ústí B – Slavoj Litoměřice C 89:73 (19:21, 36:39, 70:58)Nejvíce bodů: Stavěl 19, Pištěcký 17, Feigl a Fiala 14 – Šotnar 12, Krupka 11, Radimský 10, Vakrčka a Chlupsa po 8. TH: 22/14 – 22/16. Rozhodčí: Poživil, Baudyš. Diváci: 110.