VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mítink nám pochválil i Šebrle, říká ředitel Grand Prix Vachuta

Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ – Poprvé v dějinách Grand Prix Ústí nad Labem dokázal do krajské metropole přivábit trojici hvězdných Američanů.

15.7.2015 1
SDÍLEJ:

Miroslav Vachuta.Foto: DENÍK/Rudolf Hoffmann

Ředitel mítinku Miroslav Vachuta pak s úžasem sledoval jejich výkony a tajně toužil po překonání rekordu Velké ceny. Nedočkal se, přesto sklidil od více než čtyř stovek diváků zasloužený potlesk za to, jak kvalitní závodníky do Ústí dostal.

„Lidé, kteří se pohybují v atletice, to umí ocenit. Nevím, jak se na to budou dívat lidi z jiných sportů, ale pro mě osobně je to velký úspěch," přiznal šéf ústeckého mítinku.

Prozradíte jak těžké bylo do Ústí dostat čtyřnásobného mistra světa Christiana Cantwella?
Když jsem poprvé oslovil jeho manažera, tak si řekl o dvě stě tisíc korun. To jsem málem spadl ze židle (smích). Pak jsem jim vysvětlil, jak to tady funguje a dostali jsme se mnohem níže, někam k šedesáti tisícům. Vždy se smlouvá, člověk se musí tvářit tak, že jsme malý a skromný mítink, který němá peníze, ale rád by tady měl top závodníky.

Jaký byl celkový rozpočet letošní Grand Prix?
Stejný jako každý rok, pořád se pohybujeme mezi 350 a 400 tisíci korun se vším všudy.

Jak vůbec hodnotíte výkony závodníků na letošním mítinku?
Vypadalo to, že to úplně ovládnou favorizovaní Američané, ale posledním pokusem zabojoval Tomáš Staněk a získal pozici na stupních vítězů. Bylo to krásné vyvrcholení v poslední sérii.

Přesto možná diváci očekávali ještě lepší výkony…
Závodníci jsou v plné přípravě na mistrovství světa v Číně, naši přijeli rovnou ze soustředění, nikdo neladil formu vyloženě na náš mítink. Pro mě osobně je zlom v tom, že přijeli tři top Američané. Je to určitý posun. Termín nebyl vhodný pro to, aby padaly top výkony, přesto Američané klidně mohli trefit 21,5 metru, kdyby jim to sedlo. Oni teď ale měli Diamantovou ligu a závodili každé dva dny. Během týdne to pro ně byl čtvrtý závod, což je pro organismus strašný masakr.

Rekord Městského stadionu 21,09 metru tedy opět odolal…
Alespoň bude příští rok na co navazovat a o co bojovat. Trošku je mi líto Joea Kovacse, který je tu počtvrté a dvakrát skončil druhý a dvakrát třetí. Chtěl být na poháru, ale třeba mu to vyjde příští rok. V Ústí mu to úplně nesedí, i když to tady má hrozně rád. Těžko nad tím hledat něco logického. Já ale zklamaný nejsem, naopak jsem rád, že tady byl tak velký závod. Ohlasy máme jen pozitivní, na Facebooku mi psal Roman Šebrle, který byl nadšený tou účastí. Mám radost z toho, že se nám sem povedlo přitáhnout takové závodníky.

Co říkáte na diváckou kulisu, která byla lepší než loni?
Myslím, že se to jako každý rok zlepšuje, hodně se mi letos líbilo i to prostředí, že je to takové uzavřené. Závodníci si to pochvalují a nahrává to velkým výkonům do budoucna. Třeba až bude sezona, kdy bude volnější program… Musíme ale zůstat při zemi, nesmíme létat v oblacích.

A co formát mítinku? Vyhovuje vám, že stavíte převážně na závodě ve vrhu koulí?
Pro Ústí je to úplně ideální, z hlediska financí i organizace. Snažit se napodobit Zlatou tretru v Ostravě nebo Memoriál Josefa Odložila nemá smysl. Trochu jsme to ze začátku zkoušeli, ale je to strašně náročné, i finančně. Určitě bychom neudrželi takovou kvalitu v kouli, museli bychom pozvat třeba jen tři, čtyři závodníky a spadlo by to spíše do průměru. To bychom museli mít trojnásobný rozpočet, aby to mělo smysl.

Většina koulařů v Ústí ladila formu na mistrovství světa v Číně. Může tam podle vás vyhrát právě někdo z nich?
Když jsem viděl, v jaké formě je David Storl z Německa, tak si myslím, že o zlatu je skoro rozhodnuto. I když v Číně se může stát cokoliv.

Chtěl jste, aby přijel do Ústí?
Oslovil jsem ho, ale on jde málokdy dva závody v týdnu, to by muselo být něco v Německu, kde je strašně populární. Dostat ho sem je pro nás paradoxně mnohem těžší, než sem dostat Američany.

Autor: Pavel Přibyl

15.7.2015 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník 18 640 Kč

Sociální pracovníci specialisté v oblasti péče o děti a mládež (kromě péče o zdravotně postižené) Pečovatel/ka. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 18640 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Místo výkonu práce: Truhlářova č.p. 526/16, Střekov, Ústí nad Labem., Požadujeme: středoškolské vzdělání - sociální práce, kladný vztah k dětem, spolehlivost, pracovitost, trpělivost, kreativitu, ŘP skup. B, znalost práce na PC, , Nabízíme: platové podmínky 18 640,- Kč., stravování, penzijní pojištění, pracovní oděvy., Kontakt: v pracovních dnech od 07:00 do 12:00 hod si telefonicky sjednat osobní jednání.. Pracoviště: Dětský domov a školní jídelna, ústí nad labem, truhlářova 16, příspěvková organizace, Truhlářova, č.p. 526, 400 03 Ústí nad Labem 3. Informace: Jana Křížová, +420 475 531 771.

Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Policista, strážník 16 000 Kč

Strážníci Strážník Městské policie Trmice. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 24120 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce:územní obvod města Trmice., Druh práce:, Strážník Městské police Trmice - zajišťování místních záležitostí veřejného pořádku. Výkon funkce strážníka je upraven zákonem č. 553/1991 Sb., o obecní policii., Místo výkonu práce:, Územní obvod města Trmice, Předpoklady a požadavky pro vznik pracovního místa:, " Občan České republiky starší 21 let, " Bezúhonnost - prokazuje se výpisem z rejstříku trestů (ne starší než 3 měsíce), " Spolehlivost - prokazuje se čestným prohlášením (ne starší než 3 měsíce), " Zdravotní způsobilost - bude posouzena smluvním lékařem města Trmice, " Střední vzdělání s maturitní zkouškou, " Řidičský průkaz sk. B, Výhodou:, " Uživatelská znalost práce s PC, " Zbrojní průkaz sk. D, " Platné osvědčení strážníka, Pracovní poměr:, Na dobu neurčitou se zkušební dobou tří měsíců, Nástup:, Dohodou, Platové zařazení:, Platová třída 8 dle nařízení vlády č. 341/2017 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě + příplatky dle Zákoníku práce., Přihláška:, " Jméno, příjmení, datum a místo narození, " Státní příslušnost, " Místo trvalého pobytu, " Kontakt, " Číslo občanského průkazu, " Datum a podpis uchazeče, K přihlášce nutno doložit:, " Strukturovaný životopis, " Výpis z evidence Rejstříku trestů (ne starší než 3 měsíce), " Úředně ověřenou kopii o dosaženém vzdělání, " Čestné prohlášení o spolehlivosti, " Výpis z evidenční karty řidiče (ne starší než 3 měsíce) , , Písemné přihlášky je možné podávat do 13. 04. 2018 do 13:00 osobně nebo poštou do podatelny Městského úřadu Trmice na adrese:, , Městský úřad Trmice, Fügnerova 448/29, 400 04 Trmice, Obálku označte nápisem "VŘ - strážník MP", Vyhlašovatel si vyhrazuje právo výběrové řízení i bez uvedení důvodů kdykoliv v jeho průběhu zrušit nebo nevybrat žádného z uchazečů.. Pracoviště: Město trmice, Fügnerova, č.p. 448, 400 04 Trmice. Informace: Jan Marvan, +420 475 317 242.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník 18 000 Kč

Ostatní specialisté v oblasti sociální práce Sociální pracovník. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Dům Samaritán, Štefánikova č.p. 246/1, Klíše, Ústí nad Labem., Požadované vzdělání: vysokoškolské, bakalářské, vyšší odborné (obor Sociální práce, Sociální politika, Sociální pedagogika), Požadované dovednosti a osobnostní předpoklady:, - ideálně praxe v sociálních službách (praxe v oblasti sociálních služeb pro osoby bez přístřeší, výhodou), - orientace v oblasti sociálních služeb, - znalost Zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, - znalost Standardů kvality poskytovaných sociálních služeb (aktivní účast na tvorbě nebo revidování, Standardů kvality poskytovaných sociálních služeb výhodou), - motivace k práci s cílovou skupinou - osoby bez přístřeší, - motivace k práci ve 3 sociálních službách (azylový dům, noclehárna, nízkoprahové denní centrum), které, jsou poskytovány 3 formami (pobytová, ambulantní, terénní), - znalost práce na PC, - psychická stabilita, schopnost empatie, schopnost týmové spolupráce, - ochota a zájem se vzdělávat, odborně růst, být otevřený změnám, - trestní a morální bezúhonnost, - zdravotní způsobilost, - samostatnost, zodpovědnost, tvořivost, nápaditost, Nabízíme:, - příjemné pracovní prostředí, skvělý kolektiv, - práce v týmu zkušených pracovníků, - možnost seberealizace, - velký prostor pro sebevzdělávání a odborný růst, - mzdové ohodnocení ve výši od 18.000Kč (hrubá mzda), zaměstnanecké benefity, - práci v neustále se rozvíjející, stabilní a dlouhodobě fungující organizaci (Oblastní charita Ústí nad, Labem), - práci v Domě Samaritán a to ve 3 sociálních službách, které mají v Ústí nad Labem nezastupitelné místo., Cílem služeb je začlenění osob bez přístřeší do společnosti, podpora těchto osob při řešení obtížných, životních situací, zmírnění negativních dopadů souvisejících se ztrátou přístřeší, pomoc s orientací, uživatelů v oblastech společenského života, s jejich návratem na trh práce, pomoc se získáním nového, bydlení, zlepšením zdravotního stavu., V případě zájmu nás kontaktujte pouze na e-mailu (prosíme, netelefonujte). Profesní životopis a motivační, dopis zašlete nejpozději do 16.4.2018 na e-mail: kristofova.v@charitausti.cz., Výběrové řízení je tříkolové, v první kole proběhne výběr na základě zaslaného životopisu a motivačního, dopisu. V druhém kole budou vybraní kandidáti pozváni k přijímacímu pohovoru. Uchazeči vybraní do, třetího kola se zúčastní jednodenní stáže v zařízení. Přijímací pohovory a stáže budou probíhat ve dnech 19. - 23.4.2018.. Pracoviště: Oblastní charita ústí nad labem - dům samaritán, Štefánikova, č.p. 246, 400 01 Ústí nad Labem 1. Informace: Vendula Krištofová, .

Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Pracovník ostrahy 12 200 Kč

Pracovníci ostrahy, strážní Strážný. Požadované vzdělání: nižší střední. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Místo výkonu práce: Ústí nad Labem., Požadujeme: nižší střední odborné vzdělání, bezúhonnost. Osvědčení o získání profesní kvalifikace - strážný (68-008-E) - není podmínkou., Nabízíme: mzdu 12 200 ,- Kč., vhodné i pro absolventy a pro OZP., Kontakt: telefonicky od 08:00 do 14:00 hod si sjednat osobní jednání.. Pracoviště: Chráníme s.r.o., Drážďanská, č.p. 455, 400 07 Ústí nad Labem 7. Informace: Martina Štětková, +420 607 690 156.


Zoo Ústí nad Labem - ilustrační foto. Irbis
28

Grizzly a tučňáci čekají. Kraj nabízí výhodné lístky do zoologických zahrad

Požár domu v Hrbovické ulici v Předlicích.
1 18

Požár v Předlicích: Hasiči snášeli lidi ze střechy, šest dětí je ve vážném stavu

Vysoký Ostrý: Zimní pohled z vyhlídky je fascinující

Ústecko /FOTOGALERIE/ - Zima ještě chvilku bude provokovat, potom nastoupí s koledami jaro a všechno se zazelená.

Sobotka o ústavním puči, výbuchy v Kladně a Keinkauf Land: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 22. března 2018.

Volejbalisté Ústí prohráli i doma, Liberec zažil obrovský šok

Ústí n. L., Liberec - Pro hráčky Liberce už play-off skončilo. Doma jednoznačně podlehly Brnu.

FOTO: Vodní elektrárna na Střekově v sobotu otevře své brány veřejnosti

Ústí nad Labem – Hned dvakrát zve v dohledné době veřejnost ke své návštěvě vodní elektrárna (VE) PoStřekov.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT