"Vždycky jsem chtěl, aby mladí boxeři v našem městě měli takové podmínky, aby mohli konkurovat vrstevníkům v jiných krajích. Když mi oznámili, že prostory ve kterých trénuji v objektu UJEP projdou rozsáhlou rekonstrukcí, dělal jsem si velké starosti o budoucnost Universitního sportovního klubu boxu. Všechno vyřešila spolupráce s SKP, kde také hledali prostory pro trénink. V září loňského roku došlo ke sloučení obou sportovních klubů a nové vedení našlo řešení. Přímo proti hotelu Clarion byl v lednu otevřen soukromý sportovní klub bojových sportů (SFC) a majitel nám nabídl spolupráci. Od března tam můžeme trénovat," sdělil trenér Martin Svoboda.

Areál si už vyzkoušeli republikoví kadeti, kteří zde měli své soustředění. Do Ústí jich přijelo šestnáct a zkušený trenér jim dal pěkně do těla. Držitel bronzové medaile z akademického Mistrovství světa v Kazani (2008) moc dobře ví, že konkurence nespí, ale on svým klukům věří.

"Po spojení s SKP má ústecký mladý box daleko větší šanci na úspěch, kolem kluků se točí víc trenérů a hlavně je má na očích Vasil Larionov, reprezentační kouč. Moji svěřenci (kadeti) se připravují na Mistrovství republiky, které se uskuteční v březnu v Českých Budějovicích a já doufám, že tam nějakou medaili získáme," tvrdí Svoboda.

Minulou středu si vyzkoušel nové podmínky i ten nejmladší ze sestavy, sedmiletý Michal Čonka a pěkně trenéra proháněl.

O patro níž už bylo živo. Od 3. ledna tam místo nábytku najdete posilovací stroje, činky a spoustu důmyslných pomůcek pro tvarování lidského těla. Soukromý sportovní klub vede svalnatý muž s vizáží filmového kaskadéra Jaroslav Hajsl.

"Dělal jsem řadu sportů, první bylo judo. Po letech dřiny v posilovnách kamarádů jsem si splnil svůj sen. Nabízím všem bez rozdílu věku a pohlaví sportovní vyžití pod dohledem specialistů. Nebuďte líní a přijďte si to vyzkoušet. Na počítač máte času dost po televizních zprávách. Jsem tu každý den," tvrdil svalovec.