Nejmladším účastníkem mezi osmnáctiletými svalnatci byl patnáctiletý Vilda Kukačka z Ústí nad Labem, který si chtěl jenom zazávodit a málem stihl postup.

Rozhodovaly centimetry

Dojel na šestém místě. Pátá pozice byla nominační, rozhodovaly centimetry. Druhý den si všechno vynahradil v dorostenecké soutěži 3. kola Českého poháru, kde vyhrál hned čtyřikrát.

„Dobrou formu si Vilda do Račic přivezl, ale na juniorskou špičku ještě nemá. Byla to pro něj velká zkušenost. Boj o nominaci na Evropu ho čeká ve dnech 31.7. 2.8., kdy se jede Mistrovství ČR. Koncem roku se konají v Polsku Závody olympijských nadějí a tam by Vilda neměl chybět. Ve své věkové kategorii moc soupeřů nemá, ale poctivě se připravuje na každý závod. Velkou radost mi udělala šestnáctiletá Adélka Vonešová, která vybojovala tři medaile. Desetiletá Karolína Kukačková přímo převálcovala své soupeřky, vyhrála třikrát o délku lodě. Především kilometrový závod s hromadným startem, kde měla třicet soupeřek, byl úžasný. Zlato přidal do sbírky i jedenáctiletý Dan Bartoška na dvoustovce. Celá výprava zaslouží můj obdiv a uznání. Všichni se úžasně zlepšují, do tří let očekávám sportovní zázrak," směje se spokojený trenér.

Pohledná Adélka potvrzuje každodenní trénink, Vilda přiznává i osmdesát kilometrů v týdnu. Nikdo neodmlouvá, každý ví, co má dělat. Jak by řekl klasik, prostě dobrý oddíl. Z Račic přivezli školáci 17 medailí (9 zlatých, 6 stříbrných, 2 bronzové) .