Na mistrovství republiky v Olomouci pracovití kadeti Barbara Měšíčková a David Žižka pěkně zamotali hlavy soupeřům. Krásný pohár za třetí místo dovezla do Ústí nad Labem šestnáctiletá studentka gymnázia, celkové šesté místo na republikovém žebříčku vybojoval její kamarád David. Mimořádný úspěch!

Oba se už těší na prázdniny a srpnové soustředění v Chorvatsku.

TRPĚLIVÁ CESTA K NOMINACI NA REPUBLIKU

„Na republiku se musíte nejprve nominovat, což v praxi představuje účast na několika turnajích a potřebné body. Potom je to tak trochu o štěstí, koho vám nalosují do skupiny. Bylo tam pětatřicet soupeřů, polovina myslela na bednu. Pro mne byl rozhodující souboj s domácím Osičkou, prohrál jsem těsně 15:14 a bral jsem desáté místo. Celkově to však stačilo na můj žebříčkový rekord, šesté místo, což je paráda. Republikový titul získal Jakub Jurka, který v současné době u nás nemá konkurenci. Šermuje levačkou a je neskutečně přesný. Také je z Olomouce," svěřuje se mladík s příjmením slavného bojovníka.

MUSELA JSEM UZNAT, ŽE SOUPEŘKA BYLA LEPŠÍ

Usměvavá slečna ukazuje diplom a veliký pohár. „Nás bylo pouze osmadvacet, svou skupinu jsem vyhrála a postoupila jsem rovnou do šestnáctky. Potom se už vyřazuje po každém dalším duelu. Postupovala jsem dál a nakonec jsem narazila na Doškovou z Litoměřic. Dobře ji znám, je moc dobrá. Ještě za stavu 9:9 jsem si věřila, ale potom soupeřka zařadila vyšší rychlostní stupeň a já se jenom bránila. Prohrála jsem 15:11 a musela uznat, že byla lepší," hodnotila situaci mladá šermířka.

Osm let dělala sportovní gymnastiku, před čtyřmi roky vyměnila míč, stuhu, švihadlo, obruč a žíněnku za kvalitní kord. Příští rok oba úspěšní sportovci přechází do kategorie juniorů, tak jim držme palce. Třeba nás zase překvapí.