Ústečtí veslaři vyslali do bojů celkem 29 žákovských a dorosteneckých posádek v 19 disciplínách a právě dorostenkám a dorostencům se podařilo dosáhnout na medailové pozice.

První stříbrnou medaili vybojoval Josef Pavlas ve dvojskifu dorostenců společně s Kryštofem Kolocem z Brandýsa nad Labem.

„Kluci se museli prodrat sítem 24 lodí v jednotlivých rozjížďkách. Hladce zvítězili v semifinálové jízdě a nejlepším časem postoupili mezi nejlepší šestici do finále A. V něm se pak po drtivém finiši dostali v posledních pěti stech metrech na druhou pozici, kterou uhájili až do cíle. Na zlato jim přitom chyběla pouhá vteřina," komentoval skvělý výsledek trenér chlapců Lukáš Pavlovský.

NADĚLILY SOUPEŘKÁM

Druhé stříbro přivezla párová čtyřka dorostenek, která startovala ve složení Andrea Mastíková, Natálie Schaidtová, Eliška Šofrová a Natálie Krakuvčiková.

„Holky předvedly opravdu úžasný výkon a jako jediná česká posádka dokázaly konkurovat favorizovanému Blesku Praha, za kterým zaostaly o pouhé dvě vteřiny a nechaly za sebou celý zbytek závodního pole o neuvěřitelných 14 vteřin," prozradila hlavní trenérka oddílu Lenka Pavlovská.

Do třetice vybojovala naprosto nečekanou stříbrnou medaili osma dorostenek, kde ve společenství s Lysou, Louny, Neratovicem a Mělníkem seděly ústecké závodnice Jana Němcová a Barbora Vrabelová.

NEČEKANÉ STŘÍBRO

„Holky se postaraly o dramatickou podívanou se šťastným koncem, ve strhujícím finiši zdolaly jak posádku Bohemians, tak obě lodě ČVK Praha. Vzhledem k tomu, že tato narychlo složená posádka měla jen minimum času na sveslování, je tato stříbrná medaile pro dívky z říše snů," komentovala trenérka.

Na MČR žactva a dorostu získali ústečtí veslaři také tři „bramborové" medaile. Na čtvrtém místě skončili Jan Stýblo ve skifu mladších žáků 12 let, dorostenky Jana Němcová a Barbora Vrabelová ve čtyřce bez kormidelníka a Natálie Schaidtová ve dvojskifu dorostenek.

BRALI I PÁTÁ MÍSTA

Pěkné páté místo ve finále A pak vybojovala párová čtyřka dorostenců, kde seděli Marek Pacholík, Josef Pavlas, Václav Brunclík a Adam Houšť. Na šestém místě skončili Vojtěch Šanda a Jiří Kyral ve dvojskifu st. žáků a také Vojtěch Šanda ve skifu starších žáků.

Nyní čeká na ústecké veslaře zasloužený odpočinek. Během léta absolvují dvě cyklo-soustředění – v Příchovicích a v Jindřichově Hradci, kde by měli načerpat dostatek fyzických sil pro podzimní část sezony, která vyvrcholí českými šampionáty v září.