Basketbalovými osobnostmi naší nejvyšší soutěže momentálně překypuje ústecká Sluneta. Právě v těchto chvílích Ústí hostí All Star Game 2017.

Podruhé za poslední tři roky hostí koncentraci největších hvězd Kooperativa NBL ústecké Sportcentrum Sluneta. Ústí má své zastoupení v obou týmech, za Mladé pušky válí Ladislav Pecka, za Mazáky pak Donald Robinson.

Staří Mazáci znovu vyzvali Mladé pušky, průběh utkání spestřuje řada dovednostních soutěží a doprovodný program. Vystupuje mimojiné slovenský raper Rytmus, zaplněná Sluneta sledovala také souboj trojkařů, který letos zpestřil kvalifikant z juniorské extraligy hráčů do 19 let. Zastoupení měla i domácí Sluneta, Josh Treadwell však vypadl už v prvním kole. Soutěž nakonec vyhrál Josef Potoček.

O druhé přestávce mohli diváci sledovat novinku, souboj o 1 000 eur v podobě klasického streetballu a souboje 1 on 1. Ten nakonec vyhrál pardubický Burnett, jenž nedal v semifinále a finále svým protivníkům žádnou šanci a neinkasoval ani bod.

Třetí přestávku doprovodila oblíbená soutěž smečařů, kde našla Sluneta opět své zastoupení v podobě Donalda Robinsona, jenž si fantastickou smečí na druhý pokus úvodního kola dolétl do finále proti Rayovi. Ten však předvedl dva pokusy, za které pokaždé obdržel plný počet bodů, zatímco Robinson vystoupal pouze na 46 a 48 bodů. 

Po třech čtvrtinách zatím vedou Mazáci 104:86 a ve 33. minutě překonal domácí Robinson metu 40 bodů, většinu nastřílel z trojek! UNBELIEVEABLE!

Mladé pušky se sice na chvíli dostali na dostřel deseti bodů, ale Mazáci v závěru excelují a berou si svůj náskok zpět. Trojkově září opět Robinson, skvělým alley-opem se blýskl také Pomikálek. Minuta do konce, 131:119.

V posledních sekundách Stekbauer v přátelském duchu uvolnil cestu Robinsonovi, jenž zakončil galapředstavení parádní smečí a svým 44. a 45. bodem uzavřel celkové skóre na 133:122! Další neskutečnou basketbalovou podívanou má Ústí za sebou! Opravdu parádní akce se povedla organizátorům! Je tak docela dobře možné, že se prestižní akce do Ústí zase brzy vrátí.

Nejužitečnějším hráčem All Star Game 2017 se stal Donald Lee Robinson z týmu Mazáků, jenž nastřílel neskutečných 45 bodů! Ústecký sniper právě přebral křišťálovou trofej pro MvP All Star Game Kooperativa NBL 2017.

Trofej za tým mazáků přebírá česká basketbalová legenda Jiří Welsch, jenž reprezentoval český basketbal také v populární NBA za oceánem a to je závěrečný bod celého dnešního programu.

Láďa Pecka (Sluneta Ústí, nastoupil v týmu Mladých pušek)

"Myslím, že úroveň All Star Game jde každým rokem nahoru, v Ústí se konala už druhým rokem a myslím, že se zdejší organizátoři poučili z předchozího ročníku. I úroveň basketbalu byla vyšší, celá akce byla hodně zábavná."

"Smečařská soutěž byla fantastická, čekal jsem nějaké obyčejné smeče, ale musím říct, že to bylo opravdu skvělé. Já sám se neúčastním, jednak proto, že nechci, a jednak proto, že když jsem viděl, co jsou někteří hráči schopní předvést, tak si myslím, že bych tam byl zbytečný. Naopak trojkařskou soutěž bych si klidně někdy vyzkoušel."

"Podle mě je reálné, aby se All Star Game do Ústí zase brzy vrátila. Kluby nabídku dostávají, pak záleží jen na nich, zda chtějí zviditelnit basketbal ve svém městě."