„Závod je zapsán v kalendáři Evropské celní sportovní asociace (ECSA). Do teplického hotelu Panorama dorazila rekordní stovka běžců, z toho 57 zahraničních běžců z 13 zemí EU," uvedl Jiří Nejedlý z ústeckého celního úřadu.

Na start celnické míle se postavilo 71 běžců. Zvítězil Mindaugas Striokas (23) z Litvy v čase 05:21. Na záda mu dýchal Rakušan Martin Pogelschek (42) s časem 05:22. Třetí se ztrátou 18 sekund na vítěze doběhl Stephen Shanks (36) z Anglie. V ženské kategorii zvítězila June Rognmo z Norska v čase 06:28, následovala Tereza Košíková v barvách české celní správy a Martina Gregorcová ze Slovenska.

Do sobotního hlavního závodu „Krušnohorská desítka," se přihlásilo 74 běžců, z toho 23 žen. S náročným terénem v okolí hradu Doubravka se nejlépe vypořádal favorizovaný Martin Pogelschek z Rakouska. Desetikilometrovou trať zdolal za půl hodiny v čase 35:55. Se ztrátou jedné minuty a 46 sekund doběhl Stephen Shanks (36) z Anglie, bronzový skončil německý celník Benjamin Luber (33) s časem 38:27.

Hubert Nesporý (48) z Vysočiny doběhl v silné zahraniční konkurenci pátý se ztrátou necelých 4,5 minut. V ženách kralovala Norka June Rognmo v čase 43:44. Druhá byla loňská vítězka Ilze Urbane z Lotyšska, třetí Slovenka Martina Gregorcová.