Závod přiblížil hlavní pořadatel Jan Vácha.

V sobotu se má opět ochladit. Nebude to klouzat?
Dnešní horská kola vydrží opravdu všechno a správný jezdec má rád bláto a náročný terén. Projel jsem několikrát celou trať a slibuji, že to bude bezvadná show. Přihlášeno je zhruba 150 jezdců v různých věkových kategoriích, na Střížáku otvíráme letošní soutěžní sezonu, tak dorazí i přespolní. Dospěláci z našeho oddílu ladili formu ve Španělsku, tak snad je to chladné počasí nepřekvapí.

V kolik hodin se začíná a kdo bude na startu?
Je to už pátý ročník, přesně v deset dopoledne vyjedou na trať drsná odrážedla. Následoval budou bobíci, naděje, žáci, kadeti, junioři a dospěláci. Start je na louce u křižovatky polních cesta nad rybníkem, zajištěn je zkušený moderátor, zázemí opět poskytne hospůdka Pohoda. Sice byla přes zimu zavřená, ale už jsem jednal s novým nájemcem, který přislíbil guláš i něco k pití. Pokud bude opravdu chladno, teplý čaj přijde vhod.

Je trasa závodu stejná jako ta loňská?
Hodně jsme si tam mákli. Chceme, aby byla trať především bezpečná, proto se zpevňovaly některé sjezdy, prořezali jsme husté keře, dřevěný můstek však zůstává. Je to přírodní trať, tak tam nemůžeme dělat betonku.

Dal jste se dohromady s pořadatelem běžeckých závodů na Miladě. Odkud ho znáte?
Oba jsme učitelé, známe se už dlouho, Michal Neustupa byl nějaký čas v Praze. Je to zkušený organizátor sportovních akcí, spolupracoval s olympijským výborem, podílel se na přípravě Jizerské padesátky. Pátého května si mohou běžci vyzkoušet kola, tras u jezera bude víc, pro dospěláky jsou připraveny hned dvě, 25 a 50 km. Mohu ještě prozradit, že originální budou medaile. Takové ještě nikde nebyly.