V roce 2014 v Pardubicích zaběhl půlmaraton za 1:07:13. Letos vyhrál Winter Run v Norsku, závod na deset kilometrů ve Švédsku i pěknou řádku závodů domácích. Specializuje se na extrémní běžecké závody do vrchu. Nyní se Ondřej Fejfar podíval i do Ústí.

Nebyl to vlastně žádný závod o ceny, startovní čísla nikdo nepožadoval, délku tratě si každý určil sám. Největší hrozen sportovců se vydal na deset kilometrů. Teplý čaj s medem a perníček byl připraven v cíli pro každého z padesáti nadšenců povánočního protažení.

Otázky na tělo

Krátké představení zabralo pět minut, následovalo společné protažení a několik dotazů přímo na tělo. Kolik toho naběhá? Jaké používá boty? Kde byl závodit nejdál? Co studuje v Praze? Jaký dodržuje jídelníček? Zda má trenéra a jaké má plány na příští rok?

Ondra krátce popisoval své začátky, pochválil ústecké běžce, které poznal už dříve na půlmaratonu. Velký důraz kladl na správné obutí, dlouze se rozpovídal o trénincích v Krkonoších i v Praze.

Přesně v jedenáct hodin se všichni vydali na trať. Běžci, koloběžkáři, cyklisté a psovodi. Poslední byl Adam Přibyl z Děčína.

„Přijel jsem s rodiči a moc se mi ta akce líbila. Před rokem jsem měl v Polsku hroznou autonehodu, vlastně jsem se učil znova chodit. Táta běžel desítku, mamka pětku, já trochu méně. Bojuji sám se sebou a podobné akce mi moc pomáhají svou atmosférou," vysvětloval vysoký mladík.

Mezi ženami byla i Zuzka Rusínová, velká skupina mladých sportovců dorazila z Vaňova. V rámci tréninku si veslaři nadělili desítku a moc jim to slušelo.