Bývalý hráč ústecké Slunety se v 7. kole Kooperativa národní basketbalové ligy vrátil jako soupeř na místo, z nějž odcházel za ne zrovna příznivých okolností. V září 2016 totiž, podle klubu na vlastní žádost, přerušil angažmá, rok se věnoval civilnímu zaměstnání, načež se k basketbalu vrátil v Hradci Králové. Ani jeho 10 bodů ale nováčkovi soutěže na výhru nestačilo.

Jak vnímáte návrat do Ústí, bylo to pro vás hodně pikantní?
V Ústí jsem hrál poprvé od té doby, co jsme zde skončil své působení, ale nevzpomínám na to ve zlém. Po dnešku to pro mě samozřejmě špatné je, protože jsme sem přijeli vyhrát, porážka nás dost mrzí.

Vypisoval jste pro spoluhráče nějakou motivační prémii proti Ústí?
Ano, něco vypsané bylo, ale bohužel to nedopadlo.

Jak se vám daří v Hradci?
Nechci hodnotit své výkony, zda se mi daří nebo nedaří. My musíme především hrát jako tým a začít vyhrávat, protože jsme si řekli, že do baráže znovu nechceme. Víme, že jsme nováček, ale dnes jsme měli vyhrát.

Ačkoliv je v týmu několik hráčů se zkušenostmi z nejvyšší soutěže, pro řadu hráčů je to premiéra, dá se říct, že platíte jakousi nováčkovskou daň?
Možná ano, ale nemyslím si, že by to bylo nějak zásadní. Někteří kluci ale hrají na takové úrovni poprvé, takže jsou zbytečně nervózní, ale podle mě je to úplně zbytečné. Když to řeknu nadsazeně, jsme outsider, my můžeme překvapovat, naopak soupeři proti nám musí vyhrávat, to oni jsou pod tlakem. Tak to mám nastavené v hlavě já, bohužel to tak asi není u všech hráčů.

Co podle vás rozhodlo duel v Ústí?
Obrana. Ačkoliv jsme nedostali sto bodů tak, jako v posledních zápasech. Ve 3. čtvrtině, kdy se zápas lámal, jsme dostali několik rychlých košů a už se nám nepovedlo zápas otočit.