Varianty jsou dvě. Pokud vláda neumožní po tomto datu odehrát sportovní utkání v jakékoliv podobě, tedy i bez diváků, budou futsalové soutěže ukončeny s pořadím dle aktuální tabulky. Mistrem VARTA futsal ligy by se tak stala Chrudim, Svarog Teplice by skončil čtvrtý. Sestup by padl na Vysoké Mýto a Hodonín, které by byly nahrazeny mistry 2. ligy ze skupin východ a západ. Ti už jsou po 21. ze dvaadvaceti kol jasní, na východě je to Olomouc, na západě Rapid Ústí nad Labem.

Druhou variantou je zmírnění současného stavu, pak by se soutěže dohrály v těchto podmínkách: „Druhé ligy by se dohrály do 30.4., do tohoto data by se dohrála i základní část nejvyšší soutěže (chybí dvě kola),“ stojí v prohlášení svazu. „Čtvrtfinále a semifinále by se hrálo na dva zápasy pohárovým způsobem (doma-venku, případně rozhodují góly vstřelené venku), lépe postavený tým si vybere, začne-li sérii doma či venku. Finále by se hrálo na dvě výhry, lépe postavený tým začne doma.“

Stejný postup pak zvolila i krajská komise futsalu v Ústeckém kraji. Zde zbývá nedohrané finále okresního poháru mezi Tiradores Ústí a Bouráky Teplice, finálová série krajského přeboru (MGC Teplice-Sambular Ústí, 1:0) a okresní soutěže Ústecka a Teplicka. I zde by se podle aktuální tabulky po podzimu šlo ve všech třídách do play-off. Na Mostecku a Litoměřicku se hraje okresní přebor v zimě, Děčín začíná až 13. dubna.