Cenná trofej putovala v uplynulých třech letech do zahraničí a i letos patřil k hlavním favoritům populární Ronny Weis z Německa, který již tuto trofej před třemi lety získal. Konkurencí mu byla početná reprezentační špička juniorů v čele s několikanásobným loňským mistrem republiky Janem Holubem, který tentokrát Memoriál ovládl.

„Jsem šťastný, že se mi podařilo vyhrát tento populární závod k uctění památky Jirky Hurycha. Jelo se mi velmi dobře, dráha mi seděla a dařily se mi i starty. Poděkování patří i mému dědovi, který mi perfektně připravil motorku a dokázal mi i zkušeně poradit. Můj otec zde za Chabařovice jezdil extraligu a děda chvilku zdejší klub trenérsky vedl. Vítězství si velice cením," přiznal dojatý vítěz Jan Holub.

Z absolutní špičky chyběli jen Václav Milík a Čejka. Velké naděje se vkládaly do Eduarda Krčmáře, který si vede velmi úspěšně ve světovém pohárů juniorů (250 ccm). Diváky očekávaný start teprve v sobotu patnáctileté Michaely Krupičkové se v Memoriálu bohužel nekonal. Vzhledem ke dvěma sobotním závodům a nedělnímu mistrovskému závodu MČR ve 125 ccm, jí otec start v půllitrech nedoporučil.

Memoriál se jel dle klasického rozpisu na dvacet jízd, ale díky neplánovaným výpadkům ve startovní listině, bylo poměrně dost jízd ochuzeno o jednoho či více startujících. Již od počátku se dařilo našim juniorům v čele s Janem Holubem i jmenovcem Zdeňkem Holubem, který hájil barvy pražského Olympu. Nedařilo se R. Weisovi, který nedokázal ani jednou projet cílem jako první a získal jen 9 bodů.

O pódium tak bojovali hlavně naši přední junioři. Jan Holub nenechal nic náhodě, ani jednou nepoznal hořkost porážky a plným ziskem 15 bodů vybojoval cennou trofej, kterou vítězi i letos věnovala maminka Jiřího Hurycha.

O druhé místo se v dodatkové 21. rozjížďce utkali Zdeněk Holub a Eduard Krčmář. Jejich jízda byla po vzájemné kolizi ukončena. Krčmář byl rozhodčím vyloučen a vše pak mělo vzájemnou nesportovní dohru u výjezdu z depa, kde se do sebe oba aktéři pustili způsobem patřícím do oblasti jiného sportu. Vše ale nakonec dopadlo podáním rukou.

Memoriál Jiřího Hurycha (21. ročník): 1. Jan Holub (Divišov) 15 bodů, 2. Zdeněk Holub (Praha) 12, 3. Eduard Krčmář (Slaný) 12, 4. Michal Škurla (Praha) 11.

MČR juniorů kategorie 125 ccm (2. závod): 1. Michal Škurla (Praha) 18 bodů, 2. Michaela Krupičková (Divišov) 16, 3. Václav Verner (Chabařovice) 13.