Po hostování chabařovických hráčů v Počeradech a Semilech se letos do soutěže přihlásili pod hlavičkou svého vlastního oddílu.

Do neznámého prostředí BOTAS Dorostenecké ligy vstoupilo družstvo sebevědomě, vítězstvím na půdě kandidáta na konečné vítězství – Sokola Modřice. Administrativním zásahem sice bylo toto utkání kontumováno ve prospěch domácích, ale tato událost nebyla pro družstvo ničím zásadním v dalším působení.

Výhry nad Českými Budějovicemi B, Zvěrkovicemi, Startem Praha i Karlovými Vary posunula tým na pátou příčku tabulky, kterou drží Chabařovičtí i před dohrávkami tří posledních zápasů.

„Pozice v tabulce zcela odpovídá možnostem týmu. Na postup do play off to už nevypadá, ale družstvo složené z vlastních odchovanců s výjimkou hostujícího Kovaříka (Žatec) má perspektivu i pro další sezonu," pochvaluje si trenér dorostenců a předseda Slovanu Vlastimil Pabián.

Podle statistiky se zatím jeví dobře především výsledky dvojic. Možná se více čekalo v singlech, souhlasíte?
Singl v důležitých zápasech hrál Martin Sehrig. V některých případech nenaplnil očekávání, ale to je sport, pokaždé není posvícení. Tento hráč byl naopak tahounem ve dvojicích, kde spolu s Filipem Štrejlem odehráli velmi dobrá utkání. Trojice jsou naproti tomu o více hráčích. Podmínkou je střídání hráčů pro odvetné trojice v utkání, takže se do hry musí zapojit i další hráči soupisky.

Jak jste tedy zatím spokojený s výkony svých hráčů?
Tahounem družstva je určitě Martin Sehrig. Někdy svoji roli kapitána a lídra týmu neunese, což je daň jeho mládí. Současné zapojení v A týmu mužů ve 2. lize má někdy za následek i únavu a možná i ztrátu motivace. Zatím se očekávalo více od dvojice Doubek a Kovařík, naopak velmi dobře do týmu zapadl nejmladší člen Michal Molnár. V některých zápasech dostal příležitost i čtrnáctiletý žák Adam Henzl.

Jaká je podle vás úroveň Dorostenecké ligy?
Myslím, že úroveň ligy je na slušné úrovni, byť se zatím vyvíjí po reorganizaci a změně systému. Od letoška se soutěž hraje na sedm utkání při nejnižším možném počtu čtyř hráčů týmu. To umožňuje účast v soutěži i družstvům, jejíž základna není tak početná, jako je tomu u některých velkých oddílů.