Zkušený pivot je v 34 letech tahounem mateřského Ústí a jeho čísla dominují statistikám celé nejvyšší ligy.

„Jsem rád, že jsem doma s rodinou, užívám si to. Že se mi daří, o to je to hezčí a příjemnější. Důležité je, abych si každý zápas užíval a aby mě na to naplňovalo,“ říká Houška, jehož tým v neděli vyzve doma Olomoucko (18.00).

Po osmi kolech jste druhým nejlepším skórerem ligy. Čekal jste, že se vám bude v Ústí tak dařit?
Je to sice hezký, že jsem druhý, ale čas a utkání budou neúprosně pracovat proti mně. Postupně se to srovná.

Střelecká fazóna zkraje sezony přidá na pohodě, co?
Je to příjemný se takhle chytit hned od začátku. Doufám, že i ostatní kluci v týmu se chytí. Když se soupeř zaměří na hráče, kterým to jde, tak je potřeba, aby to táhli i ti ostatní.

V osobních statistikách se držíte v popředí mezi trojkaři. Kdo by to byl řekl, že budete s 53 procenty (34/18) třetím trojkařem ligy…
Ty trojky vyplývají ze hry, většinou se nacházím na konci akce a zakončení vychází na mě. Určitě bych za tím nic nehledal (úsměv).

Vaše body plynou i z vaší vysoké vytíženosti. Je ve vašem věku náročné strávit na palubovce v průměru třicet minut na zápas?
Je to znát, ale pořád se kolem těch třicet minut dá snést. Nedovedu si představit, že jsem zamlada hrál čtyřicet minut. To už teď opravdu nejde (úsměv).

Jediné, co by vám mohlo kazit návrat do Ústí ,je záporná bilance výher a porážek. Přičítáte ten vlažný vstup do sezony nesehranosti?
Vystřídalo se tady hodně hráčů, a kdybychom spolu byli od začátku přípravy, vypadalo by to jinak. Víme, že si to sedne, jen to bude chtít čas a asi nás to bude stát nějakou tu prohru. Věřím, že se sehrajeme, jen doufám, že to nebude trvat až do února.