Chomutov má při lichém počtu ligových účastníků volný los, ostatní zástupci regionu věří, že pro ně bude sedmička šťastné číslo. Po šesti porážkách v řadě vyčkávají na první vítězství v Ústí nad Labem, kam zavítá ambiciózní nováček z Jindřichova Hradce. Před vlastním publikem se po dvou těsných porážkách představí rovněž Děčín, který v 7. kole Národní basketbalové ligy hostí pražské vysokoškoláky.

Obhájci bronzových medailí potkají oblíbeného soupeře. Z posledních deseti vzájemných zápasů totiž děčínští Válečníci vyhráli nad USK hned v devíti případech a právě ten v minulé sezoně vyřadili ve čtvrtfinále play off.

„Roli favorita přijímáme, je samozřejmé, že chceme doma vyhrát," řekl Lukáš Houser, generální manažer BK Děčín.

Děčínská parta v posledním domácím zápase podlehla o bod Kolínu, pak až v závěrečných minutách ztratila zápas na palubovce mistrovského Nymburka. „Jsme rádi, že se po menším výronu kotníku do sestavy vrací důležitý rozehrávač Sanders."

Třebaže jeho tým poslední zápas prohrál, trenér Pavel Budínský ho za výkon pochválil. Nadále mu však bude chybět reprezentační pivot Jakub Houška, který se léčí po vážném zranění v úvodu utkání 2. kola v Pardubicích. „Vzhledem k tomu, že má stále na ruce sádru, ještě trénovat nezačal, léčba si prostě vyžádá určitý čas," dodal děčínský manažer Houser.

„USK v posledních letech sází a dává prostor mladým českým hráčům doplněných o zkušené a ofenzivně produktivní cizince," řekl na adresu protivníka 30letý děčínský pivot Robert Landa.

Právě proti vysokoškolákům si o víkendu připsal už šestou porážku v řadě BK Sluneta Ústí nad Labem. „Myslím, že jsme na USK předvedli slušný výkon v obraně, 67 obdržených bodů není moc. Teď jsme pracovali na útoku. Pokud předvedeme výkon, na který máme, můžeme uspět. Pokud ne, bude to horší," prohlásil ústecký kouč Roman Bednář.

Nováček soutěže, to je přesně ten soupeř, na kterém by se měly ústecké Pandy výsledkově chytit. „Já si myslím, že jsme zabrali už v některých posledních zápasech, jen to bohužel nestačilo na vítězství. Teď každý očekává, že Jindřichův Hradec snadno porazíme, ale pro nás to bude těžký soupeř jako každý jiný. Jak říkám, bude záležet na našem výkonu. Řekl bych, že se zápas od zápasu lepšíme a i v přípravě je na hráčích vidět odhodlání špatnou sérii přerušit. Věřím, že se to podaří," dodal trenér Bednář. Chybět mu bude pouze dlouhodobě zraněný pivot Tyrna.

Kdo v 7. kole NBL uspěje bude známo už ve středu večer. Zápasy v Ústí nad Labem i Děčíně začínají shodně v 18:00.