Ústecká basketbalová parta začala skvěle a po třech minutách vedla 12:0, hosté však zbraně nesložili a hráli vyrovnanou partii.

Posledních 11 vteřin? To bylo něco! Ústí si vzalo time, prohrávalo 86:87, ale útok ztratilo špatnou přihrávkou. Houška 2,8 vteřiny před koncem fauloval, hostující Palyza jednou šestkou zvýšil na 86:88. Ústí bez oddechového času muselo improvizovat – Šotnar hodil pas na půlku na Wallaceho, který se vymotal mezi dvěma a v pádu střílel trojku. Faul. Wallace házel 0,4 vteřiny před koncem tři šestky a všechny dal – 89:88. Olomoucko mělo ještě time, ale po něm trefilo jen obroučku a byl konec…

„Olomoucko je pro mě druhý nejofenzivnější tým v lize. Je to klub, který má směrem dopředu obrovský potenciál a nespočet hráčů, kteří jsou schopní dávat body. Vsázeli jsme na to, že musíme začít dobře a také týmově kvalitně bránit. Vedli jsme 12:0, ale soupeř se dokázal vrátit do hry. I přesto, že jsme byli v prvním půli lepším týmem, do šaten se šlo pouze za dvoubodového náskoku pro nás,“ připomněl stav 42:40 ústecký trenér Antonín Pištěcký.

Utkání Ústí (ve žlutém) proti Karlovarsku
FOTO: Ústečtí volejbalisté mistra a lídra soutěže nezaskočili

„Ve třetí části se skóre přelévalo ze strany na stranu, ale hráli jsme to, co jsme potřebovali. Bohužel pro nás, ačkoliv jsem na to hráče upozorňoval, v posledním dějství Olomoucko změnilo obranu na zónu a my jsme se nemohli trefit z dálky. Stejným způsobem vyhráli hosté v Kolíně, nám ale dnes pomohlo 18 útočných doskoků, které byly klíčovým faktorem celého utkání,“ dodal kouč vítězů.

Devante Wallace připsal vedle 15 bodů i pět doskoků. O dva body více (17) dal nejlepší ústecký střelec Jaytornah Wisseh (7 doskoků a 8 asistencí). „Bylo to nesmírně těžké a emotivní utkání. Minutu ztrácíte, minutu vedete. Klíčové byly útočné doskoky, které nám vyhrály zápas,“ hodnotil hráč utkání rozehrávač Jaytornah Wisseh.

Ústečtí se s bilancí 4 výhry a 5 porážek dělí o 6. až 9. místo tabulky Národní basketbalové ligy společně s USK Praha, Ostravou a právě Olomouckem.

NBL, 9. kolo:

Ústí n. L. - Olomoucko 89:88 po prodloužení (42:40, 78:78)

Nejvíce bodů: Wisseh 17, Wallace 15, Pecka 14, Svejcar 13 - Palyza a Douglas 27, Močnik15. Doskoky: 48:35. Diváků: 907.