Sluneta sehrála po reprezentační pauze vyrovnaný zápas a vítězství na svoji stranu strhla až v poslední čtvrtině, kterou vyhrála 29:15.

"Zápas jsme nezačali dobře. Ačkoliv jsme se na něj připravovali, byli jsme pozdě na cloně na míč, soupeř výborně pouštěl míč z ruky a vytvářel si spoustu volných pozic. My jsme navíc špatně doskakovali i bránili ve hře jeden na jednoho. Spousta zbytečných faulů nám navíc posílala hráče na lavičku, museli jsme točit sestavou ne proto, že bychom chtěli, ale právě kvůli problémům s fauly," hodnotil trenér Slunety Antonín Pištěcký.

"USK bylo 25 minut lepším týmem, u nás chyběl někdo, kdo by to v útoku vzal na sebe, byl schopný něco vymyslet, cokoliv zahrát. Naštěstí nám soupeř neodskočil na tolik, abychom se nedokázali do zápasu vrátit zpátky," doplnil. "Pohled na skóre vypadá jako jednoduchá výhra, ale tak to vůbec není, rozhodla až závěrečná dvouminutovka. Pro nás je to ale strašně důležité vítězství a já si ho velice vážím, protože jsme neodehráli dobrý zápas. Po dlouhé reprezentační přestávce jsme dokázali navázat na naše předchozí úspěchy a porazili jsme USK v plné síle, čímž jsme potvrdili vítězství z jejich palubovky," uzavřel.

"Byl to těžký zápas, ve kterém jsme měli zhruba 25 minut navrch, pak ale přišly hloupé chyby, sobecká rozhodnutí a Ústí se dostalo do výhody. Dvě minuty před koncem za vyrovnaného stavu jsme dostali trojku od Svejcara po situaci, na kterou jsem upozorňoval, poté už přišla šňůra 11:0 pro domácí. Celkově se dá říct, že jsme se na utkání nějak připravovali, ale udělali jsme příliš mnoho chyb na to, abychom si zasloužili vyhrát," zhodnotil zápas trenér hostů Dino Repeša.

Nejvíce bodů za domácí dali Wallace 15, P. Houška 14, Šotnar a Šmíd po 13 a Pecka 10.