Plavci Městského plaveckého klubu Ústí nad Labem mají za sebou svůj vrchol letní sezony v podobě mezinárodního mistrovství ČR v Praze-Podolí.

V roli favorita

Ve své nejsilnější disciplíně na 200 metrů prsa se na šampionátu představil jeden z nejlepších plavců Městského klubu Josef Nehněvajsa. Po ranních rozplavbách postupoval do finále z českých zástupců z prvního místa časem 2:22,05 a do finále šel v roli favorita.

Ve vyrovnaném závodě, který gradoval v závěrečných metrech, obsadil Nehněvajsa nepopulární čtvrté místo ve svém osobním rekordu 2:19,17, kdy za bronzovou medailí zaostal o dvě desetiny, stříbrem o tři desetiny a za mistrovským titulem o osm desetin sekundy. Náplastí za bramborovou příčkou bylo splnění limitu do české seniorské reprezentace.

„Jelikož Josef odchází studovat do Prahy, byl to pro něj po jedenáctileté spolupráci s naším klubem poslední závod. Přejeme mu touto cestou mnoho úspěchů ve škole i v plaveckém sportu v novém tréninkovém působišti," řekl na klubovém webu šéftrenér ústeckého oddílu Roman Eckert.

Osobní maxima

Dalším úspěšným plavcem Městského klubu byl starší dorostenec Tomáš Loněk, který na trati 50 metrů motýlek obsadil šestou příčku v osobním rekordu 25,80. Z děvčat byla nejúspěšnější mladší dorostenka Jana Ryglová, která si zaplavala na trati 200 metrů motýlek finále B a v osobním rekordu si doplavala pro konečné 15. místo.

„Tímto šampionátem skončila našim plavcům letní sezona a nyní přijde zasloužený měsíční odpočinek. Všem děkujeme za jejich předvedené výkony a opět se sejdeme na konci srpna na 12. letním soustředění v Peci pod Sněžkou," dodal na závěr Eckert.