Ústečtí už neměli kam couvat, po porážkách 4:10 a 1:5 v Brně potřebovali doma zvládnout oba zápasy, pokud chtěli pomýšlet na prodloužení série. Nakonec ale ztratili hned ten první.

Ačkoliv přišlo domácí hráče podpořit víc diváků, než dorazilo v součtu na obě utkání na Moravě, vedení se ujal favorit z Brna. Ústí ale dokázalo díky Vavruškovi ještě do první přestávky srovnat, to však byl poslední úspěšný zásah svěřenců Marka Vojty v této sezóně.

Domácí se sice snažili ze všech sil, Brno neproměnilo ani trestné střílení, přesto si do poslední části neslo náskok 2:1. Ten v závěrečné dvacetiminutovce navýšilo dvěma góly, další dvě trefy přidalo při hře Ústí bez brankáře.

Nedělní zápas se tak hrát nebude, sezóna ústeckým hráčům končí už po třech semifinálových zápasech. Naopak Hattrick si potřetí za sebou zahraje finále 1. ligy a dál tak sní o zlomení prokletí a postupu mezi tuzemskou smetánku.

Ohlasy a fotogalerii vám nabídneme zítra.

Florbal, 1. liga, semifinále:
Florbal Ústí - Hattrick Brno 1:6 (1:1, 0:1, 0:4)
Branky: 16. Vavruška - 32. a 55. Coufal, 49. a 58. Fuchs, 10. Ondráček, 59. Grábl
Rozhodčí: Bališ, Varga. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Diváci: 332.
Konečný stav série: 0:3