Futsalové družstvo ústeckých Tygříků rozhodlo jednu akci uspořádat. V rámci spolupráce s libereckou a ostravskou zoo pořádá poslední prázdninovou sobotu turnaj na podporu kukangů. „Všechny peníze ze startovného týmů půjdou pro kukangy, konkrétně na projekt Stavba kliniky pro zabavené outloně," vysvětlil jeden z Tygříků, František Příbrský.

Jak vás napadlo udělat charitativní turnaj a proč jste se rozhodli konkrétně pro kukangy?
Chtěli jsme zajímavě oslavit šesté výročí vzniku klubu. Charitativní turnaj nám přišel jako originální a zajímavý nápad. Kukangy, outloně, jsme vybrali, protože tento zajímavý projekt je na svém začátku a potřebuje podporu. Pro upřesnění, jde o projekt na ochranu outloňů přímo v Indonésii na Sumatře. Jako Tygříci jsme zkrátka neodolali roztomilosti kukangů.

Název vašeho oddílu ale jistě sváděl k výběru tygrů…
To ano, ale tygři mají v Liberci poměrně slušnou podporu. Naproti tomu o tomto projektu zatím moc lidí neví a to je potřeba změnit. Jako Tygříci nejsme rasisti, máme rádi všechny druhy zvířat.

Proč jste se rozhodli spolupracovat s libereckou a ostravskou ZOO, a ne s tou ústeckou?
Obě tyto zoo mají skvělé a profesionální ředitele, David Nejedlo i Petr Čolas nám vycházejí maximálně vstříc a záleží jim na ochraně přírody. Je radost s nimi spolupracovat.

Kolik se vašeho turnaje zúčastní mužstev a na co všechno se mohou diváci těšit?
Máme v plánu sehnat dvanáct týmů. Chtěli bychom touto cestou pozvat všechny, třeba i úplné amatéry, kteří by si chtěli zahrát futsal pro dobrou věc v příjemné atmosféře. Na složení týmu stačí jen pět lidí. Zajištěni jsou profesionální rozhodčí a diváci se mohou těšit na parádní futsal se spoustou gólů. Mohou si také dát klobásu nebo pivko a třeba i podpořit ochranu zvířat.

A co účastníci turnaje?
Pro vítěze máme připraveny poháry a zajímavé věcné ceny. Součástí turnaje bude také soutěž ve střelbě penalt, které se mohou zúčastnit i diváci. Vedle hřiště bude také probíhat výstava fotografií z Indonésie. Na večer je plánována After party v Lidových sadech, kde bude probíhat Letní Frozen Fest.