Pořadí čtenářů pak spolu s pořadím novinářů, svazů a klubů, dá vzniknout konečnému žebříčku. Sportovec Ústecka za rok 2017 bude vyhlášen v Národním domě v Ústí nad Labem v pondělí 19. února. Počítat se budou pouze hlasy z originálních kupónů z novin! Uzávěrka hlasování je ve středu 31.1.2018.

JEDNOTLIVCI DOSPĚLÍ

Fabiana Bytyqi – ústecká boxerka ze stáje Lukáše Konečného, která v roce 2017 vyhrála všechny tři své zápasy, dvakrát před limitem, obhájila titul juniorské mistryně světa a v prosinci se stala vítězkou Silver championship, která má právo vyzvat seniorskou mistryni světa

Tomáš Šálek – ústecký boxer, rovněž bijec z Konečného týmu, který v uplynulém roce doslova devastoval soupeře, 5 zápasů, 5 knockoutů, momentálně se pohybuje zhruba na 240. místě světových tabulek, což je v jeho věku obrovský úspěch

David Kotrč – boxer SKP Ústí nad Labem, 2. místo na mistrovství ČR a 2. místo na prestižní GRAND PRIX Ústí n. L., v loňské extralize neporažený

Lukáš Soukup – hokejbalista ústecké Elby, člen reprezentace ČR, která získala v roce 2017 bronzové medaile na MS. V aktuální sezoně nejlepší střelec extraligy se 14 brankami

Dominik Nechyba – karatista Sport Unionu Ústí, jenž se účastnil MS v Bukurešti, kde vybojoval tři bronzové medaile v kumite

Filip Panzner – brankář druholigových házenkářů Chemičky Ústí n. L., jenž se na jaře 2017 stal nejúspěšnějším brankářem soutěže co se procent úspěšnosti zákroků týče

Petr Bartůněk – plavec Ústecké akademie plaveckých sportů získal 4 tituly mistra ČR, kapitán reprezentace ČR se kvalifikoval také na ME v krátkém bazénu v Kodani, kde skončil na 35. místě

Zuzana Rusínová – amatérská ústecká běžkyně, která získala mimo jiné první místo na Milada Run či Rychtářské 12°

Michal Zeman – fotbalista ústecké Army, dlouholetá opora a srdcař klubu, jedna z osobností kabiny

Ladislav Pecka – opora ústeckých basketbalistů, člen širší reprezentace České republiky, účastník All Star Game

Jiří Kořínek – odchovanec ústeckého volejbalu, opora hrající na postu libera

Mikuláš Krbec – jedna z opor ústeckých florbalistů, klíčový hráč při postupu florbalistů do Superligy, s juniorskou reprezentací, v níž se stal nejproduktivnějším hráčem, získal na MS v roce 2017 bronzové medaile

Jaroslav Roubík – ústecká hokejová legenda, která v roce 2017 překonala metu tisíc odehraných zápasů a tisíc kanadských bodů ve druhé nejvyšší soutěži, zároveň si připsal čtyřstý zápas za Ústí n. L.

Tereza Kudláčková – závodnice Fit Family Clubu Ústí n. L. v aerobiku, na MS i na ME skončila na čtvrtém místě, stříbrnou medaili brala na mistrovství ČR

Martin Dlouhý – futsalová legenda, která hraje a trénuje v ústeckém Rapidu ve 2. lize, Dlouhý je rekordman v počtu startů i branek za futsalovou reprezentaci

Jan Bláha – quaterback týmu Blades Ústí n. L. hrajícího 2. ligu amerického fotbalu, vyhlášen Best Offensive Playerem týmu, 15 passových a jeden běhový touchdown v osmi zápasech

JEDNOTLIVCI MLÁDEŽ

Matěj Ščerba – závodník Athletic clubu Ústí nad Labem, mistr ČR do 22 let ve skoku dalekém, finalista ME juniorů ve skoku o tyči

Petr Červinka – dorostenec z tenisového oddílu Ústí n. L., jenž patřil v roce 2017 do TOP 10 republikového žebříčku

Vilém Kukačka – závodník oddílu TJ Chemička v rychlostní kanoistice, mistr ČR, který skončil osmý na MS juniorů, byl také členem čtyřčlenné posádky, která pro ČR vybojovala na ME juniorů zlato a bronz

Vít Vohryzka – další zástupce rychlostní kanoistiky a týmu Chemičky, šestý na půlkilometrové a kilometrové trati na mistrovství ČR, člen vítězné čtyřčlenné posádky na 500 metrů na tomtéž mistrovství, člen juniorského reprezentačního družstva

Karolína Kukačková – závodnice Chemičky v rychlostní kanoistice, v singlu zlatá na mistrovství ČR na 200 a 2 000 metrů, úspěchy slavila i na doublekajaku

Matěj Musil – házenkářská naděje Chemičky, která působí v HFK Tygři Ústí n. L., v letošní sezoně patří mezi tři nejlepší střelce 2. dorostenecké ligy

Daniel Drábek – karatista z klubu Sport Union Ústí n. L., v roce 2017 mistr ČR v kategorii kumite tým junioři U21, účast na ME i na MS, vítěz všech kol Národního poháru ve své juniorské kategorii do 60 kg

Martin Drábek – karatista Sport Unionu, mistr ČR 2017 v kategorii dorostenců, účastník ME a MS, vítěz všech kol Národního poháru ve své kategorii

Petr Podrábský – zástupce Sport Unionu Ústí v karate, sedmý na ME v Bulharsku, devátý na MS na Tenerife, mistr ČR v kumite juniorů do 61 kg

Jan Štípek – lezec, jenž se ve své kategorii stal v roce 2017 mistrem ČR v lezení na obtížnost, stejně tak si vedl na neoficiálním ME a mistrovství SR, titul v této disciplíně získal také v Českém poháru

Artem Sukhanov – plavec Ústecké akademie plaveckých sportů, v kategorii dorostu získal na mistrovství ČR jednu stříbrnou a tři bronzové medaile na 50 a 100 metrů motýlek

David Řezáč – plavec ÚAPS, který získal pět titulů mistra ČR a dvě zlaté medaile na celostátní Olympiádě dětí a mládeže

Pavel Ouředník – reprezentant ČR v plavání získal letos pro ÚAPS 11 titulů mistra republiky

Petr Novák – boxer z SKP Ústí nad Labem, mistr ČR juniorů a účastník MEJ 2017, vítěz mezinárodního turnaje v Rusku a Toruni v Polsku

Artur Szachbazian – boxer SKP Ústí nad Labem, účastník ME juniorů, vítěz mezinárodního turnaje na Ukrajině

Vojtěch David – karatista klubu Kamura Ryu Shotokan, jenž získal v kategorii kumite 5. místo na mistrovství České republiky a 3. místo na MS WSF

Jana Hloušková – desetiletá karatistka týmu Kamura Ryu Shotokan, která je mistryní ČR ve své kategorii

Sára Kovaříková – v kategorii kumite obsadila 2. místo na mistrovství ČR, podařilo se jí tzískat devátou příčku na MS

Bára Chovancová – reprezentantka ústeckého celku ve sportovní střelbě, vicemistryně republiky ve vzduchové pistoli, která získala stříbro také na Olympiádě dětí a mládeže a třetí místo na mistrovství ČR v malorážce

Adéla Bláhová – sportovní střelkyně ústeckého klubu, která je mistryní ČR ve střelbě ze vzduchové zbraně, zároveň získala 3. místo na Českém poháru talentované mládeže

Petr Hejna – running back týmu Blades Ústí n. L. hrajícího 2. ligu amerického fotbalu, vyhlášen Best Offensive Player 2017 v juniorském týmu, ve 2. lize mužů zaznamenal 12 touchdownů, za juniory jich stihl dokonce 19, to vše v pouhých 14 zápasech dohromady

Karel Jedlička – v současné době čtvrtý nejmladší hráč republikového žebříčku stolních tenistů

Dominik Beneš – šestnáctiletý florbalista, nejproduktivnější hráč nejvyšší juniorské soutěže, jenž byl povolán i do mládežnické reprezentace ČR

Jan Šídlo – smečař SK Volejbal Ústí n. L., člen družstev hrajících kadetskou extraligu a 1. juniorskou ligu

Josef Kořínek – opora juniorských volejbalistů hrajících 1. ligu

KOLEKTIV DOSPĚLÍ

Elba DDM Ústí n. L. – hokejbalisté, kteří se momentálně překvapivě drží na třetí příčce v nejvyšší soutěži

Sluneta Ústí n. L. – ústečtí basketbalisté, kteří v loňské sezoně vybojovali osmé místo v nejvyšší soutěži, na sklonku roku se v právě probíhající sezoně pohybovali kolem skvělého čtvrtého místa

Florbal Ústí – ústečtí florbalisté, kteří v roce 2017 vybojovali postup mezi tuzemskou elitu, když ovládli základní část 1. ligy a následně i celé play-off

Slovan Ústí n. L. – hokejisté, kteří na jaře obsadili 6. příčku po základní části WSM Ligy, což je po čtyřech letech nejlepší umístění klubu

FK Ústí n. L. – fotbalový klub hrající poslední roky stabilně druhou nejvyšší soutěž v republice

Rapid Ústí n. L. – futsalový klub z Ústí n. L., který v roce 2017 postoupil do 2. ligy, v níž se momentálně drží v popředí tabulky a usiluje o postup do nejvyšší soutěže, tři hráči klubu se v roce 2017 dostali do mládežnické reprezentace

SK Volejbal Ústí n. L. – ústečtí volejbalisté udrželi nejvyšší soutěž v baráži, na konci roku 2017 balancovali na hraně postupu do letošního play-off

AC Ústí n. L. – atleti, kteří vyhráli 1. ligu a postoupili do baráže o extraligu

Fit Family Club Ústí n. L. – seniorský tým aerobiku získal v kategorii Senior petite fitness aerobik 3. místo na mistrovství ČR, 2. místo na ME a 3. místo na MS

Spartak Ústí n. L. – házenkářky Ústí nad Labem reprezentují pravidelně své město ve 2. lize

Chemička Ústí n. L. – házenkáři Ústí n. L. bojují pravidelně ve 2. lize

Blades Ústí n. L. – oddíl amerického fotbalu, který působí ve 2. lize mužů

Plavecká štafeta ÚAPS muži – štafeta ve složení Bartůněk, Ouředník, Loněk, Sukhanov a Sobotka získala dva tituly mistra ČR, čímž přerušila dlouholeté kralování Komety Brno, jde o historicky nejúspěšnější štafetu ústeckého plavání

ÚAPS, plavecké družstvo mužů – družstvo mužů Ústecké akademie plaveckých sportů získalo celkově páté místo v extralize plavání ČR v konkurenci 70 klubů z celé republiky, jde o historicky nejlepší výsledek ústeckého plavání v této kategorii

KOLEKTIV MLÁDEŽ

Kamura Ryu Shotokan, kata dívky – tým ve složení Hloušková, Schleiferová a Kolankiewiczová získal bronz na mistrovství ČR, 2. místo na poháru žactva a také 2. místo na mezinárodním Czech open

Kamura Ryu Shotokan, kumite chlapci – družstvo ve složení Zrzavecký, Hloušek, Skopec, Kolankiewicz získalo bronz na národním poháru dorostu i na mistrovství ČR mládeže

Doublekajak Kukačková – Schořová – závodnice Chemičky v rychlostní kanoistice, vítězky všech závodů Českého poháru 2017, zlaté z mistrovství ČR na doublekajaku na 2 000 a 1 000 metrů

AC Ústí n. L. mladší žákyně – vítězky krajského přeboru atletů žaček

Sluneta Ústí n. L. U12 chlapci – mládežnický kolektiv basketbalistů do 12 let, který získal v roce 2017 4. místo na Národním finále

Sluneta Ústí n. L. U13 děvčata – mládežnický kolektiv basketbalistek do 13 let, který se probojoval na Národní finále, kde získal 6. místo

Florbal Ústí junioři – hlavní tým juniorů, který obsadil 5. místo v nejvyšší juniorské soutěži a také 3. příčku na G2 Cupu

SK Volejbal Ústí n. L. kadeti – mladí volejbalisté Ústí, kteří v extralize obsadili 14. místo v ČR

FK Ústí n. L. U15 – vítězové podzimní části české divize žáků, kde neztratili ani bod při skóre 80:10

Juniorská plavecká štafeta ÚAPS – štafeta ve složení Ouředník, Sobotka, Sukhanov, Janeček, Šeda, Koblížek, Krejča a Grupáč 4 tituly mistra ČR a dva juniorské české rekordy, což je historický úspěch

Plavecká štafeta ÚAPS mix – družstvo ve složení Kořánová, Budínská, Jirotová, Koblížek, Starý a Hromas se stala čtyřikrát vítězem Českého poháru jedenáctiletého žactva

MASTERS (VETERÁNI)

Václav Kapička a Miroslav Papež – vicemistři světa na světových hrách veteránů v Aucklandu v beachvolejbalu

Bohumil Hovorka - atlet, čtyřikrát stříbrný na Světových hrách veteránů v Aucklandu na Novém Zélandu

Florbal Ústí veteráni – veteránský tým klubu Florbal Ústí, jenž vyhrál regionální ligu veteránů, postoupil na mistrovství ČR, kde skončil čtvrtý

Combix Ústí n. L. veteráni – futsaloví veteráni Combixu, kteří skončili na domácím mistrovství ČR zlatí

TRENÉR

Jaroslav Pavlík – trenér hokejbalistů Elby, jenž v minulé sezoně dovedl A-tým na třetí místo po základní části. V roce 2017 byl asistentem trenéra reprezentace ČR na MS, které získalo bronzové medaile. V letošní sezoně drží s týmem po podzimní části překvapivě třetí místo.

Petr Šolc – trenér rychlostní kanoistiky v oddíle Chemičky Ústí, kde působí už 36 let, podílel se na přípravě čtyřkajaku, který vyhrál juniorské ME, mezi jeho svěřence patří i Vilém Kukačka

Martin Merker – trenér stolních tenistů Ústí n. L.

Roman Eckert a Petr Thiel – hlavní trenéři Ústecké akademie plaveckých sportů, jejich svěřenci letos získali 67 medailí, z toho 28 titulů mistrů republiky, družstva dovedl k 5. místu v extralize, což je historicky nejlepší výsledek plavání v Ústí

Marek Vojta – trenér ústeckých florbalistů, jenž je v loňském roce dovedl do nejvyšší soutěže, vytvořil kompletní filozofii klubu, podílel se na rozvoji hráčů jako Krbec či Beneš, kteří jsou nominováni do reprezentace ČR

Miroslav Mach – trenér hokejistů Slovanu, jenž dovedl Ústí na šesté místo po základní části, což je jedno z nejlepších umístění za poslední roky

Antonín Pištěcký – kouč basketbalové Slunety, která pod ním v roce 2017 dosáhla na osmé místo po základní části, v letošní sezoně bojuje o první šestku

Martin Dlouhý – trenér futsalistů Rapidu Ústí n. L., který dovedl k postupu do 2. ligy, kde se momentálně pohybuje na předních příčkách tabulky

HANDICAP

Aleš Blažek - bechtěrevik, 2. místo v pětiboji na Sportovních hrách v Doksech, 1. místo na bowlingovém turnaji v Jaroměři a Ostrově nad Ohří, 6. a 7. na mezinárodním bowlingovém turnaji v Ústí nad Labem

Tadeáš Strašík - plavec Ústecké akademie plaveckých sportů, na evropské paralympiádě mládeže vybojoval bronz na 100 m prsa a 4. místo na 100 m znak