„Zatím to jde tak, jak jsme si představovali. Velká spokojenost," mne si ruce trenér Dukly Michal Nekola. Úřadující vicemistři myslí opět na finále. Letos však Severočeši chtějí po dlouhých deseti letech konečně zvednout nad hlavu mistrovský pohár. Právě kvůli vidině zisku titulu odešel Nekola před třemi lety z Ústí do Liberce. Splní se mu zlatý sen?

Kádr Dukly doznal před sezonou výrazných změn. Opravdu jste čekal, že to v úvodu sezony půjde tak hladce?

Abych pravdu řekl, tak jsem počítal s tím, že bychom měli v prvních šesti kolech všechno vyhrát. Těžší soupeři nás totiž teprve čekají. Zatím jsme hráli s relativně lehčími týmy, proti kterým jsme měli výrazně navrch. Stěžejní utkání teprve přijdou.

Právě v sobotu vás doma prověří mistrovské České Budějovice…

Bude to pro nás utkání podzimu, takže doufám, že budeme v lepší kondici než v minulém utkání s Ústím, proti kterému jsme nepodali dobrý výkon. Chyběla tomu lehkost, bylo to utrápené. Ale i takové zápasy jsou. Důležité jsou body.

Jak jste spokojený se změnami v týmu? Dukla teď disponuje velkou ofenzivní silou v podobě reprezentačních smečařů Hýského, Správky a Američana Burrowa. Tým naopak opustili zkušení hráči Pešl, Ticháček a Jeslínek…

Jednoznačně to nabralo pozitivní směr. Všichni kluci, co přišli, jsou profíci a zapadli do kolektivu. Jsem s nimi spokojený.
Neměl Burrow problémy s adaptací na nové prostředí?
V České republice je už od roku 2003, má českou manželku a hovoří už česky. Myslím si, že je rád, že po nevydařeném angažmá v Rakousku přišel do dobrého mančaftu. On je spokojený a my jsme spokojení s jeho výkony.

Pod Ještědem kroutíte už čtvrtou sezonu. Jak hodnotíte úspěchy, na které jste s Duklou dosáhl?

První rok jsme se dostali do finále všech soutěží, ve kterých jsme nastoupili. Bohužel jsme ani jednu soutěž nedotáhli do vítězného konce. Druhý rok se nám vůbec nedařilo, byla to protrápená sezona. Pak nastaly velké změny, přišlo šest nových kluků a zase jsme to dotáhli do finále. Teď přišli další tři kluci a myslím si, že náš výkon má stoupající tendenci.

Věříte, že v letošní sezoně ukončíte desetiletý půst a konečně vybojujete pro Duklu mistrovský titul?

Jednoznačně se pasujeme do role, že chceme postoupit do finále. Vůbec se toho nebojíme. Finále je náš cíl, každý jiný výsledek by byl zklamáním.

A co titul?

Pro Liberec je to samozřejmě priorita vyhrát ligu. I pro mě je to cíl. Ale bude to hodně těžké. Uvidíme, jestli všem hráčům vydrží zdraví až do konce sezony. To bude rozhodující faktor. Doufám, že to vydržíme až do finále.