S tou myšlenkou, že by dočasně jezdili trénovat do nedalekého Německa, si basketbalisté ze dvou tradičních severočeských bašt pohrávali jen chvíli. „Moc jsme to neřešili, ani nevíme, jestli by nás tam chtěli a pustili,“ řekl generální manažer děčínského klubu Lukáš Houser. „S trenérem jsme se na toto téma bavili, ale finančně by to nebyla žádná sranda, takže jsme od toho upustili,“ prohlásil z ústeckého tábora GM Tomáš Hrubý.

Chladné počasí přípravě venku moc nenahrává… Co a jak dál, to řeší rovněž účastníci Národní basketbalové ligy. „Ve čtvrtek jsme měli členskou schůzi Asociace ligových klubů, ale ono vlastně ani nebylo moc co vymýšlet,“ uvedl Houser. „Teď jsme v takové fázi čekání. Myslím, že do čtrnácti dnů budeme moudřejší,“ dodal jeho ústecký kolega.

Oba manažeři se shodli, že striktně dodržují daná nařízení a hygienická doporučení. Dobrou zprávou je, že jsou momentálně hráči ohledně Covidu-19 fit. Oba regionální rivalové se však s pozitivními nálezy v nedávné minulosti setkali. „Momentálně máme všechny hráče i lidi kolem áčka zdravé, aktivity mládeže jsme zamrazili,“ popsal Houser situaci Válečníků. „My jsme se s koronou taky už potkali, někteří si tím prošli, ale nyní je to v pořádku,“ informoval o stavu ve Slunetě Hrubý.

Už teď je jasné, že je liga narušená, vždyť třeba děčínská parta stihla v NBL jen tři zápasy. „Ale co se dá dělat? Musíme to brát jako fakt,“ konstatoval Houser. „Do sezony je to obrovský zásah, to je jasné už teď. Uvidíme, jak to bude vypadat za měsíc. Já věřím, že ten ročník nakonec dohrajeme,“ neztratil optimismus Hrubý,

INDIVIDUÁLNÍ PLÁNY

Pokud to šlo, trénoval BK Armex v hale. Nyní se příprava přesunula ven. „Běháme, kluci mají individuální plán, věnujeme se kondici,“ uvedl Houser. „To je i u nás podobné. Máme tady i venkovní hřiště, kde se můžeme věnovat basketbalovým věcem, ale situaci komplikuje déšť,“ řekl Hrubý.

O zdraví hráčů, kteří by mohli v chladném počasí onemocnět, nemají představitelé klubů strach. „Kluci nejsou z cukru,“ připomněl Houser. „Tyhle podmínky je spíš naopak mohou posílit, otužit,“ uvedl rovněž s nadhledem Hrubý.

Současná situace se s jarem prý úplně srovnávat nedá. „Tehdy jsme celou sezonu v podstatě umrtvili. Teď věříme, že se bude po nějaké pauze hrát. Trénovat se musí, nejde to, aby hráči jen stáli a nic nedělali,“ dodal manažer BK Armex.