Perspektivní budoucnost čeká ústecký volejbal. Tradiční extraligový klub ze severu Čech vstoupí dnešním úvodním zápasem na palubovce Odoleny Vody nejen do nové sezony, ale i do nové etapy, které má být úspěšná.

Šéf klubu Miroslav Přikryl to vidí optimisticky díky víceleté finanční podpoře od města. „Konečně se oprostíme od finančních problémů. Jsme před podpisem víceletého financování, čímž bychom získali čtyřletou jistotu a možnost plánovat koncepčně rozvoj týmu mužů i mládeže. Taková perspektiva tady nebyla možná i čtyři roky," raduje se Přikryl, že už nebude muset snášet barážová muka.

Odrazovým můstkem má být letošní sezona, kdy Přikryl poskládal perspektivní tým s novým koučem Malinou. Jádro současného mužstvo by mělo tvořit kostru i v budoucnu. „Plánujeme tří až čtyřletý projekt. Dlouholetá koncepce by měla vycházet  z toho, že se letos v klidu zachráníme a pokusíme se bojovat okolo osmého až desátého místa, to je náš úkol. Pokud by se podařilo atakovat play off, bylo by to příjemné a dobrý signál do budoucna."

Zatěžkávací zkouškou bude dnešní zápas na „Odolce" (18.30) a pak v sobotu doma s Brnem. „Odolena Voda udělala velké nákupy, je to hodně těžký soupeř na úvod. Naopak Brno oslabilo, v něm vidím našeho soupeře ve spodní části tabulky. Vstup do soutěže hodně naznačí," tuší šéf SKV.

Ten celou přípravu sháněl nového trenéra za Dvořáka, až  krátce před startem sezony našel Malinu, který do toho skočí po hlavě. Ostrou premiéru zažije jen po týdenním seznamování s novými hráči.
„To seznamování samozřejmě stále probíhá, ale už po tom týdnu mohu říct, že jsme si sedli. V tom by neměl být žádný problém," uklidnil včera navečer po předzápasovém tréninku Jan Malina, poté sedl do vlaku a upaloval z Ústí zpátky domů do Prahy.

Hned v prvním utkání chce bodovat. „Odolena Voda má silný tým, ale rozhodně se nebojíme. My nemáme co ztratit, zkusíme tam uloupit nějaký bod," plánuje Malina, který v minulosti dokázal zázraky s průměrným týmem ČZU, když ho dovedl do play off. Podaří se mu to i v Ústí? „Tým  není špatný. Když nám to sedne, myslím, že můžeme kousat každého. Liga bude strašně vyrovnaná,   tak uvidíme."