Svěřencům Martina Dlouhého sice vyšel vstup do zápasu, vedení po brance Macháčka jim však vydrželo pouhou minutu. Hosté především díky Fichtnerovi, který si připsal gól a tři asistence, otočili až na 4:1, za tohoto stavu se šlo do šaten.

Po změně stran ale nastoupil úplně jiný Rapid. Do branky nastoupil Tomáš Votava, ten se ale často střídal s Tomášem Jelínkem, jehož Ústí využívalo při risku bez brankáře. A risk v powerplay zafungoval, domácí během necelých tří minut zlikvidovali manko, Koc a Výborný pak v pokračující hře bez brankáře zajistili Rapidu dokonce dvoubrankové vedení. I hosté ale sáhli ke stejnému risku, díky němuž srovnali na 6:6.

S brankami se roztrhl pytel, vedení Ústí vrátil jeho kapitán Dominik Ostrák, vzápětí však zaúřadoval opět v powerplay Abrhám - 7:7. Rapid přesto cítil šanci na zisk všech bodů, dál tak pokračoval s Jelínkem v poli. Necelé čtyři minuty před koncem se však právě Jelínek nedomluvil s jedním z obránců a dlouhý míč, o který si náhradní brankář domácích křikl, těsně před ním tečoval Fichtner, jenž si připsal už sedmý kanadský bod v utkání, a poslal Lípu do vedení.

Ve strhujícím závěru mohl srovnat Ostrák, jenž dostal výhodu desetimetrového kopu za šestý faul českolipských Démonů, brankáře Mareše ale nepřekonal. Když pak přisoudili sudí sporný aut v rohu hřiště u branky hostů 22 sekund před koncem soupeři Ústeckých zdálo se, že je rozhodnuto. Jenže Démoni předvedli při rozehrávce nebývalý zkrat, Ostrák získal míč, předložil ho Výbornému a ten dovršil hattrick a srovnal na 8:8. Hororový závěr pro Českou Lípu a naopak snový obrat pro družinu Martina Dlouhého pak dokonal znovu Výborný. Hosté se totiž nechtěli stát prvním bodovým dárcem svého severočeského rivala a v závěru tak vrhli všechny síly do útoku při hře bez brankáře. Domácí útočník však získal míč a půl vteřiny před koncem trefil odkrytou branku a rozpoutal mohutné oslavy.

Futsal, 1. FUTSAL liga, 15. kolo (sedmý hraný zápas):
Rapid Ústí nad Labem - Démoni Česká Lípa 9:8 (1:4)
Branky a nahrávky: 4. Macháček (Jelínek), 25. Ostrák, 25. Výborný (Ostrák), 27. Ostrák, 29. Koc (Ostrák), 30. Výborný (Koc), 32. Ostrák (Zajíček), 40. Výborný (Ostrák), 40. Výborný – 5. Fichtner (Havrda), 9. Rott (Fichtner), 17. Zapletal (Fichtner), 18. Zapletal (Fichtner), 30. Abrhám (Fichtner), 32. Abrhám (Zapletal), 32. Abrhám (Fichtner), 37. Fichtner (Mareš)
Rozhodčí: Nagy, Kresta. ŽK: Koc, Výborný, Zajíček, Jelínek, Mrázek - Abrhám. Hráno bez diváků.
FC Rapid Ústí nad Labem: Klečka (21.Votava, Džudža) – Rozboud, Zajíček, Macháček, Jelínek, Jaroslav Zápotocký, Ostrák (C), Koc, Výborný, Gajdoš, Hajaš, Jiří Zápotocký. Trenér: Martin Dlouhý.
FC Démoni Česká Lípa: M. Mareš (Kirov) – Havrda, Fichtner, Zapletal, Abrham, Rott (C), Bialek, Caizl, Švec, Bužík, Klimt, Bejda, R. Hanzlík. Trenér: Karel Kruliš.