Milovníci propocených triček přijeli z Prahy, Liberce, Č.Lípy, Chomutova, Brna, Kladna, Znojma, Lovosic i Krupky. Samozřejmě domácí byli v přesile. Nejstarším účastníkem byl Karel Červenka (79) z Hory Svaté Kateřiny, který má ve svém deníčku už padesát maratonů, přesnou časomíru zajistil Luboš Přibyl z Děčína, skvělou zmrzlinu nabízela sportovcům Naďa Císařová. 

Diana Bodiová se narodila Dianě Bodiové z Ústí nad Labem 2. června ve 2.23 hodin v Ústí nad Labem. Měřila 47 cm, vážila 2,85 kg
Vítáme vás na světě! Nově narozená miminka na Ústecku

Pětikilometrovou trať nejrychleji proběhl osmnáctiletý student průmyslovky v České Lípě Petr Dušek (16:49). " Běhám za SKK Rumburk, tady jsem byl už v loňském roce, tak jsem si mohl porovnat čas. Byl z toho osobák! Přiznám se, že jsem se trochu lekl, když jsem v cílové rovince nemohl doběhnout nějakého pána, ale potom se zjistilo, že si spletl trasu a podstatně si to zkrátil," s úsměvem vysvětloval sympatický mladík. Mezi ženami zvítězila na kratší trati Simona Nekolová (Kladno) v čase 19:10, pěkně ji ale proháněla Jarmila Sobecká (19:25) z Chabařovic, která koncem roku hlásila zdravotní problémy." Smůla se mi lepila na paty. Nejprve štítná žláza, potom koleno, nárt, ostruha. Moc jsem toho nenaběhala, ale nic nevzdávám," tvrdila při strečinku a gratulovala vítězce.

Půlmaraton neměl jasného favorita, před startérem stálo 63 běžců, v cíli byl první mezi muži Dalibor Bartoš z Jablonce nad Nisou (01:16:23), usměvavá Klárka Mirvaldová z Jirkova byla nejlepší mezi ženami ( 01:29:50). Další běžecká akce amatérů je připravena na čtvrtek 11. června v Dubicích. Poběží se desítka a začíná se v 17.00 hodin.