Spartak Ústí v 9. kole 2. ligy házené žen vzdoroval lídrovi, nakonec ale s rezervou Písku prohrál 24:31. Hosté tak zůstávají i nadále bez ztráty bodu.

Na ústeckou palubovku přijel doposud neporažený Sokol Písek a už úvodní poločas naznačil, že domácí hráčky čeká nesmírně těžká práce. Ačkoliv svěřenkyně trenérky Stárkové nastřílely za úvodní dějství solidních 12 branek, stejně šly do šaten se šestigólovým mankem.

Ve druhé půli se sice ústeckým hráčkám podařilo rozjeté soupeřky udržet na třinácti brankách, ztrátu už ale smazat nedokázaly. Hosty táhlo především trio Benešová, Pravdová, Dvořáková, které dohromady nasázelo 17 branek. V domácím dresu sice znovu střelecky zářila Radka Vílová, za jejími osmi brankami však ve střelecké listině zůstala velká propast. Další střelkyně se totiž nedostaly přes čtyři góly.

TOP PĚTKA NA DOHLED

I přesto, že domácí házenkářský dvojboj, kdy nastoupil v krásnobřezenské hale nejprve ženský a poté mužský tým, Spartak úspěšně nezačal, mohly odcházet domácí hráčky i přes porážku se vztyčenou hlavou.

Navíc díky velké vyrovnanosti soutěže mají stále na dohled i páté místo druholigové tabulky. To momentálně okupuje pražská Astra, která má pouze o čtyři body víc než Spartak. Právě tam sehrají svěřenkyně Martiny Stárkové další utkání. Duel desátého kola začne v hlavním městě republiky v sobotu ve 14 hodin.

Spartak Ústí - Písek B 24:31 (12:18)Branky Ústí: Vílová 8, Holečková a Bázlerová 4, Švajcrová 3, Jungová 2, Pejšková, Šumová a Kopáčová 1. Rozhodčí: Ledvinka, Lehký. Vyloučení: 2:1. ŽK: 2:1. Branky ze 7m hodů: 4:5. Diváci: 60.