Skvělou show předvedl v dresu hostů Martin Nábělek, který trefil šest ze sedmi trojek, díky čemuž zaznamenal 21 bodů. Dalších 26 přidal Ty Nichols, fantastickou týmovou hru tentokrát předvedl Lamb Autrey, jenž zaznamenal double double za 16 bodů a neskutečných 12 asistencí.

„Zápas mohu hodnotit asi jen v superlativech. Začátek sezony jsme neměli úplně ideální, ale myslím si, že od derby s Děčínem se zlepšujeme. Po Ostravě, kde jsme vyhráli o 30 bodů, jsme nevěděli, jestli to bylo soupeřem, nebo naším výkonem, ale naše výkony jdou očividně nahoru. Pardubice mají skvělý kádr, což ukázaly i ve FIBA Europe Cupu, kde málem porazily Zaragozu. My jsme předvedli skvělý výkon, hlavně na obranné polovině a díky tomu máme vítězství," pochvaloval si kouč vítězů Jan Šotnar.

Fotbal v Ústí nad Labem
Ústecký zastupitel volá po větší podpoře fotbalu a hokeje. Je nedostatečná, říká

„Za tuto výhru jsem neskutečně rád. Myslím si, že spojujícím faktorem mezi tímto vítězstvím a výhrou v Ostravě je to, že jsme začali hrát jako tým. Máme výborného kouče, dobře jsme se připravovali, ale teď konečně zapadlo všechno do sebe," neskrýval radost Autrey.

"Tentokrát bylo skvělé, že několik našich hráčů zaznamenalo dvouciferný počet bodů. Vítězství je pro nás velmi důležité a já věřím, že si momentum udržíme i v následujících třech zápasech, které budeme hrát doma," dodal.