Hotovo! Ústecká Sluneta oznámila dalšího hráče pro novou sezónu. Není jím ale žádný cizinec, nýbrž odchovanec zdejšího klubu Jan Maděra.

„Jsem rád, že dostávám takovou příležitost a že mi trenér a vedení věří. Hrát nejvyšší soutěž za klub, ve kterém jsem s basketbalem začínal, je skvělý pocit,“ svěřil se Maděra krátce po podpisu smlouvy.

Čerstvému absolventovi gymnázia je 19 let, poslední dva roky ale válčil v 1. lize U19 za Prostějov. „Honza se k nám vrací dle předem stanovené dohody. V Prostějově jsme ho bedlivě sledovali a byli v častém kontaktu,“ objasnil trenér Slunety Antonín Pištěcký, jemuž se cesta formou odchovanců zamlouvá, neboť sám dříve působil u ústecké mládeže.

ODCHOVANEC ZA CIZINCE

Maděra podepsal s Ústím tříletý kontrakt a měl by nastupovat na pozici křídla, svou kariéru ale bude muset skloubit také s vysokou školou v nedalekém Děčíně.

„Studium je důležité a já v něm hráče podporuji,“ nevidí překážku Pištěcký. „Na jeho pozici jsme dříve angažovali cizince z univerzity, nyní jsme se rozhodli zaplnit tento post naším mladým odchovancem. Podepsal dlouholetý kontrakt a já věřím, že postupem času bude stále platnějším hráčem,“ poodhalil trenér ústeckého celku plány s talentovaným mladíkem.

Maděra měří bezmála dva metry a kromě Prostějova nastupoval také za Litoměřice, Sokol Pražský, krátké epizody si střihl i v ústeckém USK či na hostování v Děčíně.

„Hodně lidí už mi k profesionální smlouvě v Ústí gratulovalo, pro mě ale bude hlavním úspěchem, až se v nejvyšší soutěži prosadím,“ prohlásila sebevědomě nová posila Slunety. „Těším se na perfektní atmosféru domácích zápasů a budu rád, když bude na Slunetu chodit ještě víc diváků, než doposud.“

Maděra se tak stal třetím oznámeným doplněním kádru pro nadcházející sezónu. Prvním je Spencer Svejcar, který prodloužil loňskou smlouvu o další rok, druhým pak další ústecký rodák Pavel Houška, který se vrátil po štacích v Děčíně a Nymburce. Tato trojice doplnila Davida Šteffela, Michala Šotnara a Ladislava Pecku, kteří mají v Ústí platné smlouvy. „S dalšími hráči zatím jednáme,“ uzavřel Pištěcký.