„Nebylo jednoduché nastupovat do každého zápasu jako favorit. Tato role nám moc nesedí, jsem ale rád, že jsme to zvládli a ukázali, že jsme silnější než minulou sezonu nejen herně, ale i psychicky, což potvrdilo i vylepšené umístění ve 2. lize,“ hodnotil po zápase předseda Rapidu Matěj Čapek. Ten se dočkal triumfu po dvou neúspěšných finále.

„Po dvou prohraných finále jsme se na to třetí připravovali dost důsledně. Zodpovědným výkonem především v první půli jsme si vypracovali tříbrankový náskok, který byl nakonec rozhodující,“ dodal hrající trenér Rapidu, futsalová legenda Martin Dlouhý.

Fotbalisté Brné (v červenočerném) porazili doma Litoměřicko B 7:1.Foto: Deník/Rudolf Hoffmann
Demčenko show! Brná má tři body

Rapid se zkraje utkání dostal do vedení, Boca ale zvládla srovnat. Pak však přišla skvělá pasáž ústeckého celku, jenž v rozmezí 170 vteřin nasázel tři góly a vykročil za zlatem. Po přestávce přidali hosté další dvě trefy, ani závěrečné dva góly Bocy už na triumfu Rapidu nemohly nic změnit.

„Prohráli jsme zaslouženě. Ponaučíme se z toho do příštího roku a zvítězíme. Soupeři blahopřejeme,“ doplnil domácí útočník Vasil Knor.

Na třetí příčce skončili ústecké týmy FC NY Tiradores Ústí nad Labem a Klimax Bar, které nakonec po vzájemné dohodě utkání o bronz nehrály. 

Futsal, okresní pohár, finále:

Boca Juniors Krupka – Rapid Ústí 3:6 (1:4)

Branky a nahrávky: 11. Čisár (Kulhánek), 46. Ferenc, 47. Šváb (Memeti) – 7. Dvořák (Čapek), 16. Gajdoš (Dvořák), 17. Tichý (Dlouhý), 19. Čapek (Tichý), 32. Dvořák (Dlouhý), 41. Čapek
Rozhodčí: Šmid, Mollinger. ŽK: 3:2. Diváci: 154