„Zkoušela jsem toho hodně,“ usmívá se sympatická 22letá studentka Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity v Brně, která našla své místo mezi šestnácti provazy.

Její cesta má jasný směr, v sobotu došla na první pomyslný vrchol, když se nečekaně stala jedinou českou vítězkou prestižní Velké ceny Ústí nad Labem. To je jeden z největších turnajů v Evropě, pro mnohé zároveň jedna z klíčových prověrek před olympijským Tokiem.

Ve finále senzačně slavila triumf nad bývalou světovou šampionkou Marií Bovaovou z Ukrajiny, kterou dostala 3:2 na body a dosáhla životního úspěchu.

Před dvěma lety jste si odbyla na Velké ceně premiéru, ale nyní jste se do její historie už zapsala jako jedna z vítězek. Ubírá se vaše cesta správným směrem?
Doufám. Je pravda, že neboxuji dlouho. Začala jsem asi před šesti lety, poslední tři mám zápasy. Zkoušela jsem různé sporty a skončila u boxu. Vypadá to, že jsme se někam posunula a nasbírala zkušenosti.

Triumf nad bývalou mistryní světa a medailistkou velkých podniků se nečekal…
Mám ohromnou radost, bylo to těžké, narazila jsem na kvalitní soupeřky a nakonec dosáhla na životní úspěch. Ani nevím, co víc bych k tomu teď řekla…

Bovaová předloni skončila třetí na ME a o rok dříve ve finále MS. Už v roce 2012 se dokonce stala světovou šampionkou. Neměla jste z ní strach?
Strach ne, ale je pravda, že jsem byla celý den nervozní. Včas to ze mě ale spadlo.

Kvůli covidové době jste vyhrála i bez pomoci diváků, není vám to líto?
Abych řekla pravdu, tak když začne zápas, tak nic okolo nevnímám. Jasně, s diváky by to bylo ještě určitě lepší, ale já jsem nadšená, že se mi to povedlo. Nepočítala jsem s tím a navíc to bylo doma.

Do Jihlavy jste se vracela až v neděli, byly nějaké oslavy?
Zůstali jsme přes noc. Doma na mě čekali a už oslavovali.

Vy moc času nemáte, mistrovství Evropy do 22 let se blíží. Kdy začne příprava na italský šampionát?
Prakticky hned, protože nás to čeká v polovině června. Budeme mít reprezentační sraz, sparingy a další věci, které nám ještě trenér určí.

Teď jste mohla potkat plejádu minulých i nastávají borců, jejichž vrcholem budou olympijské hry. Není vám líto, že vaše kategorie do 64 kg v Tokiu nebude?
Tak případně se člověk může posunout, dá se to. Uvidíme, co v budoucnu bude… Další olympiáda bude za čtyři roky, takže všechno má svůj čas a zatím je ho dost.

O přestupu mezi profíky jste neuvažovala?
Zatím zůstanu v olympijském ringu, už kvůli škole..