Zatímco hlavní trenér Antonín Pištěcký pobýval v zahraničí, vedení klubu splnilo hlavní cíl léta. „Byla pro nás priorita číslo jedna, udržet Spencera na další sezónu. V šest hodin ráno se to podařilo! Spencer se za tři roky v dresu Slunety vypracoval v osobnost nejen našeho klubu, ale celé NBL, a my jsme rádi, že se rozhodl pokračovat v našem klubu. To svědčí o tom, že se ve Slunetě cítí dobře,“ řekl generální manažer ústeckého klubu Tomáš Hrubý.

Sám hráč už po předčasném ukončení naznačil, že se mu na severu Čech líbí a dalšímu setrvání u Pand by se nebránil. „V Ústí jsem opravdu hodně spokojený,“ potvrdil v jednom z rozhovorů pro Deník.

Svejcar měl v minulé sezoně prima statistická čísla. V průměru hrál 33,7 minuty, připsal 15,2 bodů, 3,7 doskoku a tři asistence na zápas.

Zkušený generální manažer ústeckého klubu dobře ví, co se mu povedlo. „Svejcarovu výkonnost nemusíme nikomu dokazovat. Je to stabilní, nadstandardní basketbalista, který je oblíbený u hráčů i diváků. Je to takový úkaz. Jednání nebyla jednoduchá, ale zná tady prostředí a vše nebylo jen o penězích. Nehrály jedinou roli.“

Stejně jako před rokem se s výborným střelcem snažil domluvit kontrakt na dva roky. „Jsem rád, že se nám tato vize naplnila u rozehrávače Michala Šotnara, ty kluky tady máme delší dobu. Dvě sezony pro Spencera by byla ideální varianta, kterou jsme mu si nabízeli. Jeho výkonnost nestagnuje, ale je to o možnostech.“

Další kontrakt by mohl podepsal i 26letý srbský podkošový hráč Ljubomír Čampara. „Ano, pracujeme na tom. Oznámíme příchod další tří hráčů z ciziny. Na pozice 1, 3, a 5. Těch možností je strašně moc. Před minulou sezonu jsme si nemohli na taková jména ani sáhnout, ale po koronavirové krizi šli nároky agentů i samotných hráčů dolu, nabídek je spousta. Už máme vybraný okruh opravdu zajímavých jmen. Poskládáme kvalitní tým,“ slíbil Hrubý.

Statisiky Spencera Svejcara v dresu Slunety v NBL

Sezona 2019/2020
Body:                    15.2
Doskoky:               3.7
Asistence:              3.0
Efektivita:              14.7
Průměr minut:        33.7 

Sezona 2018/2019
Body:                    10.0
Doskoky:               3.4
Asistence:              1.9
Efektivita:              8.5
Průměr minut:       29.3 

Sezona 2017/2018
Body:                    7.1
Doskoky:               3.0
Asistence:              1.3
Efektivita:              6.7
Průměr minut:       24.3