Zatímco hlavní trenér Antonín Pištěcký pobýval v zahraničí, vedení klubu splnilo hlavní cíl léta. „Byla pro nás priorita číslo jedna, udržet Spencera na další sezónu. V šest hodin ráno se to podařilo! Spencer se za tři roky v dresu Slunety vypracoval v osobnost nejen našeho klubu, ale celé NBL, a my jsme rádi, že se rozhodl pokračovat v našem klubu. To svědčí o tom, že se ve Slunetě cítí dobře,“ řekl generální manažer ústeckého klubu Tomáš Hrubý.

Sám hráč už po předčasném ukončení naznačil, že se mu na severu Čech líbí a dalšímu setrvání u Pand by se nebránil. „V Ústí jsem opravdu hodně spokojený,“ potvrdil v jednom z rozhovorů pro Deník.

Svejcar měl v minulé sezoně prima statistická čísla. V průměru hrál 33,7 minuty, připsal 15,2 bodů, 3,7 doskoku a tři asistence na zápas.

Generální manažer ústecké Slunety Tomáš Hrubý
Jméno Feštr a Ústí k sobě patří, jednání ale nedopadla, přiznal Tomáš Hrubý

Zkušený generální manažer ústeckého klubu dobře ví, co se mu povedlo. „Svejcarovu výkonnost nemusíme nikomu dokazovat. Je to stabilní, nadstandardní basketbalista, který je oblíbený u hráčů i diváků. Je to takový úkaz. Jednání nebyla jednoduchá, ale zná tady prostředí a vše nebylo jen o penězích. Nehrály jedinou roli.“

Stejně jako před rokem se s výborným střelcem snažil domluvit kontrakt na dva roky. „Jsem rád, že se nám tato vize naplnila u rozehrávače Michala Šotnara, ty kluky tady máme delší dobu. Dvě sezony pro Spencera by byla ideální varianta, kterou jsme mu si nabízeli. Jeho výkonnost nestagnuje, ale je to o možnostech.“

Kapitán ústecké Slunety Pavel Houška
Potvrzeno, ikona končí. Fenomenální Houška dává basketbalu sbohem

Další kontrakt by mohl podepsal i 26letý srbský podkošový hráč Ljubomír Čampara. „Ano, pracujeme na tom. Oznámíme příchod další tří hráčů z ciziny. Na pozice 1, 3, a 5. Těch možností je strašně moc. Před minulou sezonu jsme si nemohli na taková jména ani sáhnout, ale po koronavirové krizi šli nároky agentů i samotných hráčů dolu, nabídek je spousta. Už máme vybraný okruh opravdu zajímavých jmen. Poskládáme kvalitní tým,“ slíbil Hrubý.

Statisiky Spencera Svejcara v dresu Slunety v NBL

Sezona 2019/2020
Body:                    15.2
Doskoky:               3.7
Asistence:              3.0
Efektivita:              14.7
Průměr minut:        33.7 

Sezona 2018/2019
Body:                    10.0
Doskoky:               3.4
Asistence:              1.9
Efektivita:              8.5
Průměr minut:       29.3 

Sezona 2017/2018
Body:                    7.1
Doskoky:               3.0
Asistence:              1.3
Efektivita:              6.7
Průměr minut:       24.3