Už v první půli zápasu s celkem z brněnské metropole zajistily Severočechům pohodlný náskok dva touchdowny. Poprvé doběhl do endzóny Jakub Imr, i druhý šestibodový úspěch zkompletoval running back domácích, tentokrát Václav Bartoš. Ani jednu akci ale nezvládli Blades bodově potvrdit, do šaten se tak šlo za stavu 12:0.

Drama přišlo ve druhé půli, kdy sice nejprve Ústečtí připsali dva body za safety díky výborné práci obrany, jenže na začátku poslední dvanáctiminutovky nechali doběhnout pro šest bodů brněnského Michala Dovrtěla. Konverze se ovšem Brnu nepovedla a náskok 14:6 už soubor trenéra Lonnie Hurseyho udržel až do konce, čímž získal veledůležité vítězství.

„Defense hrála skvěle, vybojovala pět turnoverů a safety. Mohli jsme skórovat více bodů, ale v současném stavu jsme dělali, co jsme mohli. Příští týden nás čeká Znojmo, bojujeme o play-off a doufáme ve výhru,“ uvedl po zápase pro klubový web Blades hlavní trenér ústeckého celku.

Také poslední duel základní části Snapbacks ligy sehrají Blades na Městském stadionu v Ústí nad Labem. Vítěz duelu proti Znojmu bere poslední postupové místo do play-off, v němž vyzve vítěze východní konference a zatím suverénně nejlepší tým soutěže, neporažené Ostrava Steelers. Duel se Znojmem je na programu v neděli 18. června v 16.10.