Na pražské Folimance se před televizními kamerami hrálo bojovné utkání, v němž dominovaly obrany. Děčín za celý zápas netrefil jedinou trojku a v závěru čtvrté čtvrtiny dokonce přišel o vedení, které si udržoval prakticky po celý zápas. V tu nejlepší chvíli, v poslední minutě, však trefil Ty Nichols první ze sedmnácti děčínských trojek, kterou srovnal na 67:67. Pouhé dvě sekundy před koncem pak další úspěšnou trojkou vystřelil Válečníkům sedmou výhru v sezóně.

„Oba týmy předvedly velmi dobré výkony. Rvali jsme se o ten výsledek oba až do poslední vteřiny. Já to nebudu nějak obšírně hodnotit, my jsme šťastní, že jsme na Folimance dokázali vyhrát,“ radoval se po úspěšné koncovce děčínský lodivod Tomáš Grepl.

David Petrus si loučení s fotbalovou kariérou představoval jinak...
Blbost, nikoho jsem nenapadl, brání se fotbalista. Vyfasoval rok a končí kariéru

Také v Brně rozhodovaly trojky v závěru zápasu. Ústí nad Labem, které přijelo s řadou absencí v pouhých osmi hráčích schopných nastoupit k utkání, dokázalo stáhnout místy až dvoucifernou ztrátu, půl minuty před koncem se díky úspěšnému trestnému hodu fantastického Krise Martina, jenž zaznamenal 38 bodů, dostalo do vedení 90:89. Domácí ovšem v posledním útoku trefili dvě sekundy před koncem trojku, a i přesto, že Sluneta ještě stihla vyhodit a dokonce vystřelit trojku díky Delvonu Johnsonovi, míč se vytočil z obroučky ven a Severočeši, kteří prakticky rotovali pouze sedm statečných, odjeli domů bez bodu.

„Takto po zápase v emocích nechci říkat věci, které by mě pak mrzely, ale jeden zúčastněný ovlivnil utkání. Chci pogratulovat mým hráčům, protože jsme sem přijeli ve špatném zdravotním stavu, bez dvou hráčů základní pětky, ostatní hráči hráli se sebezapřením a přesto jsme tady skoro vyhráli,“ hlesl kouč Ústí Jan Šotnar.