„Byla to pro nás generálka na mistrovství České republiky dorostu, které se koná koncem června," prohlásil organizátor a předseda MPK Ústí Roman Eckert.

V ústeckém bazénu se představilo celkem přes pět stovek plavců, kteří se postupně utkali v různých věkových kategoriích. „Celá akce proběhla po organizační stránce v pořádku. Celý den moderoval populární Radek Šilhan. Na akci dorazil i předseda českého plaveckého svazu a dočkali jsme se od něho pochvaly," prohlásil po celodenním maratónu Eckert.

Nejlepší nezklamali

Mimo hlavní taháky mítinku se představili prsař ústecké Chemičky Petr Bartůněk nebo žatecký závodník Tomáš Plevko. Dva reprezentanti, kteří se zúčastnili mistrovství světa v Barceloně, nezklamali a ukázali svou vysokou kvalitu a také proč patří mezi to nejlepší, co české plavání může nabídnout.

Ani o rekordy nebyla v ústeckém bazénu nouze. O jeden z nich se postaral vítěz Memoriálu Zdeňka Vaněčka, žatecký plavec Antonín Svěcený, který zvládl trať dvě stě metrů v nejrychlejším čase a zapsal se do historie mítinku. „O druhý rekord se postaral Pavel Janeček, který startoval na trati dvě stě metrů volným způsobem. Při pořádání celé akce bylo vidět, jak na tom bazén je, a že rekonstrukce je krok správným směrem," zmínil předseda MPK.

Nejrychlejší ženou na dvě stě metrů prsa byla s přehledem favorizovaná českolipská plavkyně Petra Chocová, která dohmátla jako první a získala pohár pro vítězku.

Roční pauza

Vzhledem ke stavu areálu na Klíši si dá Velká cena rok pauzu. „Ale pak už půjdeme do nového. Lidé si to pochvalovali, mezi diváky byli především rodiče mladých plavců, celkem se na hale mohlo vystřídat takových čtyři sta fanoušků. Přišli se podívat hlavně na finálové souboje," usuzoval Eckert.

Stranou zájmu nezůstaly ani úspěchy nastupují generace. „Nejúspěšnějším byl člen našeho oddílu Pavel Ouředník, který vyhrál celkem v šesti případech. Bodovala se i družstva, na prvním místě skončila Slávia Plzeň, druzí Jazzmanni ze Žatce a třetí naši plavci z Městského plaveckého klubu," uvedl hlavní organizátor ústecké akce Roman Eckert.

Mladí mají velkou motivaci v podobě MČR dorostu, které se v Ústí bude konat. „Časy, které zaplavali, ještě nejsou na takové úrovni, na které je chceme mít. Máme ale ještě čas, abychom se co nejlépe připravili," dodal Eckert.

Velká cena Ústí nad Labem

Memoriál Zdeňka Vaněčka (200 metrů volný způsob). Muži: 1. Janeček (Náchod), 2. Urban (Žatec), 3. Klečka (Olymp Praha). Ženy: 1. Neumannová (Kolín), 2. Šilhanová (Chomutov), 3. Paulová (Plzeň).

Memoriál Ivo Budínského (200 metrů prsa). Muži: 1. Svěcený (Žatec), 2. Kutil (Plzeň), 3. Bejček (Vodní stavby Praha). Ženy: Chocová (Česká Lípa), 2. Martínková (Bohemians Praha), 3. Hirštová (Slovinsko – Celje).

Bodovací soutěž družstev: 1. Slávia Plzeň, 2. Jazzmanni Žatec, 3. MPK Ústí nad Labem.