„Dnes jsme nastoupili se slušně řečeno neuvěřitelným strachem," přiznal rozčílený kapitán Ústí Miroslav Mooz po nepovedeném utkání 12. kola.

Svatá pravda. Severočeši v úvodu sobotního mače působili, jakoby ještě rozdýchávali kocovinu po silvestrovské noci. Při prvním technickém oddechovém času svítilo na tabuli skóre 3:8 a mátožná hra domácích mladíků pokračovala celý první set, který hosté ovládli o osm bodů.

Ve druhé sadě se Ústečané dokázali vzchopit, když vymazali čtyřbodové manko a ujali se vedení 20:19. Koncovku ale neustáli. Závěrečný set už žádné drama nepřinesl a hosté tak celkem snadno dokráčeli ke třem bodům.

„Ostrava byla ve všem lepší a odvážnější, nedodrželi jsme základní pokyny a přitom udělali velké množství chyb, jak na nesoleném servisu, tak i v kterémkoli druhu útoku," pustil se opět do kritiky vlastních řad smečař Mooz.

Ústečané by se mohli inspirovat u týmu Odolena Voda. Hráči předposledního celku tabulky se málem postarali o senzaci kola. Na palubovce vedoucí Dukly se vybičovali k fantastickému výkonu, dokonce si vypracovali čtyři mečboly, jenže všechny zahodili a prohráli 2:3. Alespoň si odvezli bod, se kterým před zápasem příliš nepočítali.

„Své hráče musím pochválit, hráli výborně, ale přece jen – neproměnit čtyři mečboly, to je průser…," pokrčil rameny trenér Aera Vladimír Bednář.

„Z naší strany to nebyl ideální zápas, takže se dá říci, že jsme spíš získali dva body než ztratili jeden," svěřil se trenér Dukly Michal Nekola.Ústí – Ostrava 0:3

Sety: -17, -23, -17.

Nejvíce bodů: Mach a Procházka po 9, Vodvárka 7 – Mauler 17, Široký 12, Fořt 10. Čas: 68 minut.

Sestava Ústí: Kupilík, Bican, Alfonso, Mach, Procházka, Vodvárka, libero Kořínek. Střídali: Mooz, Pěkný.