„Asi mi to ještě ani pořádně nedošlo," říkal při pozápasové regeneraci rodák z Podbořan, jež si ligu zahrál i v Chomutově či Plzni, avšak basketbalový chlebíček pojídal třeba i v dalekém Japonsku.

Životní zápas, souhlasíte?
Určitě ano. Přitom jsem se před utkáním dobře necítil. Nebyl jsem na tom stoprocentně fyzicky. Jen jsme se popichovali se spoluhráčem Filipem Šmídem, že by bylo parádní dát 30 bodů. A já jich nakonec dal ještě o 12 víc. To je jako sen.

Stíhal jsme během zápasu osobní statistiky vnímat? Věděl jste, kolik bodů jste už dal?
Trošku jsem to vnímal, ale jak to začalo padat, začal jsem si připadat jako v jiném světě. Říkal jsem si, že to je ten super večer, kdy mi tam spadne všechno.

A taky, že skoro ano…
Jasně, pár chyb jsem udělal, školácky minul, ale kluci to na mě neuvěřitelně hrnuli ze všech stran, já stál pod košem často sám. To byl dal snad každý.
Na dresu nosíte číslo 44. Chyběli dva body…
Kluci si ze mě taky po zápase dělali srandu, že jsem to mohl zarovnat.

Bude vás kanonáda středeční noci něco stát?
Pokladník je David Šteffel, určitě si to do sešitku zapsal. Počítám, že to na nějakou korunu vyjde.

Přijímáte hodně gratulací?
Moc. Ozvali se mi i lidé, o kterých jsem dlouho neslyšel. Nejsem na to zvyklý, pozornost ani popularitu nějak nevyhledávám, ale teď si to docela užívám a je to příjemné.

Může mít váš výkon, který v NBL nikdo nepředvedl přes dva a půl roku, i nějaký negativní dopad? Například, že si vás nyní budou hráči více všímat a lépe vás bránit?
Vůbec ne. Nejsem někde na hrušce, ani jsem z ní nespadl. Já budu rád, když mi vydrží forma, nemusím a ani nebudu dávat 40 bodů za zápas. Možná jsem na sebe trochu upozornil, ale každý zápas je jiný a na těch 42 bodů se za chvíli zapomene.

Další zápas hrajete na Hané v Prostějově…
Mají tradičně kvalitní tým, bude to tam hodně těžké. To je jasné už teď.

Jak po porážce v Opavě a výhře nad celkem Svitav ústecké vykročení do basketbalové ligy hodnotíte?
Tak v Opavě, která je doma hodně silná, po nás asi nikdo nemohl čekat zázraky. V kádru máme osm nových hráčů a chvíli potrvá, než si to všechno sedne. Stále trénujeme úplně základní věci, bude trvat než si na sebe zvykneme.

Je reálné naplnit ambice klubového vedení a jít do play off ze šestého sedmého místa?
Myslím, že ano. Z týmu mám dobrý pocit, myslím, že můžeme odehrát zajímavou sezonu.

Ústecký snajpr má rekord  Nejlepší zápas jeho kariéry, osobní rekord. Ústecký basketbalista Ladislav Pecka se proti Svitavám blýskl 42 body a 20 doskoky. Díky střeleckému koncertu se zařadil na 12. místo historických tabulek. V české lize nebyl podobný výkon k vidění více než dva a půl roku, předloni v únoru nastřílel Ashton Mitchell z Kolína právě do ústeckého koše 44 bodů. Rekordem soutěže je 61 bodů kunínského Williama Chavise z roku 2006. „Láďa Pecka byl dnes famózní, skvělý, rozdílový hráč. Za zmínku ale stojí také 13 asistencí Michala Šotnara," řekl trenér ústeckých Pand Antonín Pištěcký. „Byl to zápas jednoho hráče – Pecky. Špatně jsme ho bránili, při hře jeden na jednoho mu nechávali hodně místa," kritizoval svitavský kouč Stanislav Petr, jenž byl spokojen jen s úvodem zápasu. Pětadvacetiletý Pecka proměnil 17 střel z pole a osm trestných hodů, double-double měl na kontě už v poločase. Také jeho počet 20 doskoků se řadí k nejlepším v historii, rekord je jen o čtyři lepší. „Je neuvěřitelné, že udělal double-double i ve druhé půli," všiml si ústecký trenér, kterého po výhře mrzelo 22 ztrát. To jediné. „Tým je nový, musí si ještě sednout."