Ústečané, kteří jsou s jedinou výhrou poslední, dostali ve středu před zraky nejvěrnějších fanoušků další nakládačku od Karlovarska. Outsider nejenže neuhrál ani set, ale nepředvedl bojovný výkon, který se od něj čekal. „Těžko se bojuje, když dostáváte s prominutím do držky. Je to celé o kvalitě hráčů," hlesl v rozhovoru po posledním propadáku nešťastný trenér Petr Brom.

Návrat do Ústí po sedmnácti letech jste si představoval jinak. Těžko to skousáváte?
Pro mě je těžké polykat chyby hráčů. Vím o jejich kvalitě a vím, že snaží, ale když se dostanou pod tlak, tak to padá. Říkáme si to furt – tady prostě rozhoduje hráčská kvalita.
Klub vyhlásil útok na play off, ale je z toho pouze boj o vyhnutí se baráži…Pořád doufáme, že se tým zkvalitní. Snažíme se hledat nějaké řešení. Proti týmům, jako je Karlovarsko, taháme za kratší konec provazu.

Takže posílení kádru je nutností?
Bavíme se o tom s šéfem klubu (Přikrylem), tak uvidíme, jak to dopadne.

V hledáčku máte zahraničního smečaře, který má zkušenosti s českou extraligou…
Je to tak, ale víc neprozradím. Nechci říct, že se kluci nesnaží, ale pořád se projevuje rozdíl v kvalitě. Děláme všechno pro to, abychom tým posílili. Nic nevzdáváme, ještě máme před sebou půlku soutěže. V sobotu nás čeká doma Kladno, pak Liberec, Odolka a můj úkol je dodat týmu sebevědomí.

Přiznejte, čekal jste, že to bude až takhle špatné?
Očekávání před sezonou je jedna věc, i když já jsem to kapku brzdil (úsměv). Ale určitě jsme čekali víc od cizinců. Bohužel nám chybí čeští hráči, kteří už mají něco odehráno. Chybí nám stabilní kádr českých hráčů a to nás trápí. Koncovky setů jsme s těmi horšími prohráli, protože jsme se neměli o koho opřít.

Cizinci se moc nechytli, přesto se poohlížíte po dalším…
Těch českých hráčů moc není. Stavební kámen týmu, takové to gró, by měli tvořit tři čtyři Češi a k tomu se můžou přidat dva cizinci. Samotní cizinci to určitě nespasí. Nemůžu si stěžovat, že by nebyli trénovatelní, že by se nesnažili, ale je tam výkonnostní limit.

Ukazuje se, že budování nového týmu bude trvat déle, než se čekalo, že?
O hodně déle. Víme, že v každém zápase je to těžké, ale chceme bojovat líp. To je celé. Na rovinu říkám, že jsem věděl, že v některých činnostech to bude průšvih, ale že to bude až takový průšvih, to jsem nečekal. Ale nestěžuju si, jedeme dál. Nic jiného nám nezbývá.