„Po šampionátu a olympijské kvalifikaci jsme se konečně dočkali prvního zápasu. Hned první bitvy naznačily, že se mají fanoušci na co těšit. Soutěž nebude mít outsidera, naopak hodně aspirantů na medaile a dostat se třeba jen do středu tabulky nebude jednoduché“ řekl manažer ústeckého klubu Miroslav Přikryl.

Váš tým začal porážkou ve Zlíně, kde sehrál vyrovnaný duel, ale podlehl 1:3…
Ve Zlíně jsme zaplatili daň za nezkušenost a mladistvou nerozvážnost. Bod jsme měli na dosah ruky, ale vyrovnané koncovky jsme nezvládli, proto jsme odjížděli zklamaní. Je to škoda.

Nyní vás v sobotu čeká druhý zápas, domácí premiéru odehrajete v hale Slunety na Klíši od 17.00 s Aerem Odolena Voda.
S Aerem jsme odehráli přes léto nejvíce zápasů. V přípravě jsme to na vítězství měli nerozhodně, v 2. kole Českého poháru, který se hrál jen na jeden zápas, a bohužel pro nás venku, jsme prohráli, Opět rozhodly koncovky.

Přišel čas na vendetu?
Pokud budeme vycházet z nedávného poháru, tak bude v roli mírného favorita Odolka, ale my se jí budeme snažit vzdorovat.

Fotbalisté Neštěmic ilustrační
Lídr poprvé padl, v derby slaví Neštěmice! Deutsch se radoval, Vrtiška zuřil

Na co budete spoléhat?Na naše fanoušky, na naší halu, kde se soupeřům nehraje dobře. O tom jsme se v minulosti přesvědčili několikrát. Víme, že Aero umíme porazit.

Kádr bude kompletní?
Ano. Bohužel není významně široký a nemůžeme počítat, že střídání bude třeba z pohledu taktiky spásná pomoc. jsme limitovaní věkem a složením týmu.

Můžete ještě posílit?
Není to na pořadu dne, ale na druhou stranu možnosti moniturujeme. Vzhledem k finančním možnostem a nabídce by se případně jednalo o zahraničního hráče. Český trh je už přebraný.

Na co chcete diváky nalákat?
Chceme do programu zařadit soutěže, zatraktivnit přestávky, ale víme, že jde hlavně o volejbal a náš výkon. Chceme navázat na dobré okamžiky ze Zlína, vyvarovat se chyb a nedostatek zkušeností nahradit mladistvým elánem a bojovností.