„Plavecký svátek v Ústí přivítá kolem 500 plavců z 50 klubů České republiky a Slovenska. Diváci se mohou těšit na zajímavou podívanou v čele s českými reprezentanty," láká fanoušky plavání Roman Eckert, ředitel ústecké akce.

Dorazí i mistryně Evropy

Do krajské metropole dorazí česká reprezentační ekipa i s mistryní Evropy Petrou Chocovou z České Lípy, která bude obhajovat prvenství v memoriálu Ivo Budínského na 200 metrů prsa.

Další hvězdou bude semifinalistka posledního mistrovství světa a čerstvá držitelka českého rekordu na 100 metrů motýlek Lucie Svěcená z Žatce, která minulý týden vylovila z pardubického bazénu letenku do olympijského Ria.

Mezi muži bude největším lákadlem nejúspěšnější český prsař posledních sedmi let Petr Bartůněk z Komety Brno, který ještě loni hájil barvy ústeckého klubu. Z Plzně přijede nejlepší český motýlkář Jan Šefl a z Chomutova talentovaný osmnáctiletý talent Tomáš Franta.

Závodit se bude v týmech

V nejlepší formě se chtějí předvést i místní plavci z Ústecké akademie plaveckých sportů reprezentanti Nehněvajsa a junioři Loněk, Grupáč, Kašková i opora Dostálová. Závodit se bude i v týmech.

Ústecký mítink bude jedním z posledních testů před květnovým evropským šampionátem v Londýně. „Ráda bych do semifinále. Bude to moje první dospělá Evropa na dlouhém bazénu, tak uvidíme," prozradila Svěcená.

Velká cena se bude konat od pátku do neděle. Finálové boje proběhnou v sobotu od 16:30 hodin. Vstup je zdarma.